Interpretacja Małych Arkanów i kart dworskich w Tarocie

Karty tarota umożliwiają nam wgląd w przeszłość i przyszłość, pomagają w zrozumieniu teraźniejszości. Przy ich pomocy poznać możemy wydarzenia, nasz wpływ na nie oraz wpływy innych, zewnętrznych czynników. Są również znakomitym narzędziem do poznania siebie, swoich mocnych i słabych stron, ukrytego potencjału. To tylko kilka przykładów na to, w czym tarot może być dla nas pomocny.

Dobry odczyt to połączenie kart tarota, tradycyjnych założeń i osobistych wglądów. By ułatwić Ci jego dokonanie, zamieszczam zestawienie powszechnie stosowanych związków liczb, kolorów i kart dworskich. Te połączenia kart tarota zaczerpnęłam z niezwykle przydatnej książki Magia tarota autorstwa słynnej tarocistki Barbary Moore. Gorąco ją polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z tarotem. Jest w niej wszystko, co powinno się znaleźć, by uczyć się rozkładu kart, niezależnie od talii, jaką się wybierze.

Magia tarota

Talia kart tarota zawiera 22 Arkana Wielkich Wtajemniczeń oraz 56 Arkanów Małych Wtajemniczeń i właśnie o sposobie interpretacji Małych Arkanów przeczytasz w tym artykule. Wśród Małych Arkanów możemy wyróżnić karty czterech kolorów:

  • Od Asa (1) do 10 Buław;
  • Od Asa (1) do 10 Kielichów;
  • Od Asa (1) do 10 Mieczy;
  • Od Asa (1) do 10 Monet;
  • oraz 16 kart dworskich (każdy kolor ma swojego Króla, Królową, Rycerza i Giermka).

Barbara Moore (która jest również autorką instrukcji i przewodników do wielu znanych talii kart tarota, np. „Mistyczny Tarot Marzyciela”, „Shadowscapes Tarot” czy „Pozłacany Tarot” z grafikami Ciro Marchettiego) podaje zgrabny sposób na poznanie znaczenia kart tarota.  Przedstawia ogólne znaczenie numerycznych kart Małych Arkanów:

Jak już wspomniałam, Małe Arkana tarota podzielone są na cztery kolory: Buławy lub Pałki, Puchary lub Kielichy, Miecze bądź Sztylety, Pentakle lub Monety. Każdy z kolorów przypisany jest do jednego z czterech żywiołów i reprezentuje jego właściwości:

Już na podstawie tych dwóch tabelek możesz próbować samodzielnej interpretacji Małych Arkan Tarota w swoim odczycie, na przykład As (1) koloru Buław zapowiadać może rozpoczęcie nowego projektu, początek nowej pracy, szansę na zrealizowanie marzeń… As (1) koloru Wody oznaczać może nową relację, początek miłości, twórczy pomysł, szczęście, emocje w ich najczystszej formie.

Poznaj teraz znaczenie kart Dworskich: Giermków (lub Księżniczek w niektórych taliach), Rycerzy, Królowych i Królów.

Wykorzystywanie tych połączeń kart tarota podczas nauki tradycyjnych znaczeń stanowi świetną okazję do tego, żeby zacząć tworzyć własną mapę myśli dotyczącą kart. Łącząc kolor z liczbą albo figurą dworską, można uzyskać podstawowe znaczenie danej karty, nawet bez uwzględniania ilustracji. Weź pod uwagę energię koloru, a następnie dodaj do niej energię figury dworskiej albo liczby i wyobraź sobie, w jaki sposób współpracują ze sobą, żeby stworzyć bardziej konkretne znaczenie.

Weź pod uwagę energię koloru,
a następnie dodaj do niej energię figury dworskiej albo liczby
i wyobraź sobie, w jaki sposób współpracują ze sobą,
żeby stworzyć bardziej konkretne znaczenie.

Więcej przydatnych informacji, nie tylko na temat połączeń kart tarota, znajdziesz oczywiście w książce Barbary Moore „Magia tarota”> A jeśli chcesz poznać rozkłady do codziennej praktyki, polecam Ci zajrzeć do książki „365 rozkładów tarota”, której autorką jest Sasha Graham. Trzymam kciuki za twoje postępy w pracy z kartami!

Magia Tarota 365 rozkładów Tarota
1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...