Zmień swoją wibrację za pomocą medytacji

Twoje wibracje mówią więcej niż słowa. Jeśli chcesz podwyższyć swoje wibracje, pomocna w tym będzie medytacja. Medytacja pomaga uwolnić się od wątpliwości, ograniczeń i lęku, dzięki niej możemy odnowić połączenie z przepływem miłości. Piękną praktykę uwalniania od lęku i dostrajania się do miłości, która umożliwia działanie z poziomu prawdziwej obecności we wszystkich dziedzinach życia, przedstawia Gabrielle Bernstein w książce „Wszechświat Cię wspiera”.

Wszechświat Cię wspiera

Podczas medytacji nasza energia zmienia się i dostraja do mocy Wszechświata. Harmonizowanie energii w ten sposób przypomina strojenie instrumentu. Gdy jesteśmy dostrojeni i połączeni, zaczynamy dostrzegać w swoim życiu wsparcie Wszechświata i zjawiska synchroniczności.

Gabrielle zachęca do praktykowania poniższej medytacji, zwanej Medytacją Kritan Krija, aby dostroić się do swojej obecności i przejawiać swoją prawdziwą moc.  Ważną rolę odgrywają w niej mudry, czyli odpowiednie pozycje rąk:

* Medytacja Kritan Krija *

1. Usiądź wygodnie na krześle lub ze skrzyżowanymi nogami.

2. Odciągnij ramiona do tyłu i wyprostuj szyję. W takiej wyprostowanej pozycji Twoje ciało będzie naczyniem, które przyjmuje miłość Wszechświata.

3. Powtarzaj mantrę Sa Ta Na Ma, z każdą sylabą dotykając kciuka innym palcem, jak na powyższym rysunku. Powtarzając mantrę wyobraź sobie, jak jej dźwięki przepływają przez czubek Twojej głowy i wypływają ze środka czoła (przez tak zwane Trzecie Oko).

4. Przez 2 minuty wypowiadaj mantrę NA GŁOS.

5. Następnie wypowiadaj mantrę SZEPTEM przez 2 minuty.

6. Przez kolejne 4 minuty powtarzaj mantrę W MYŚLACH.

7. Następnie wypowiadaj mantrę SZEPTEM przez 2 minuty.

8. Przez kolejne 2 minuty wypowiadaj mantrę NA GŁOS.

9. Na zakończenie wykonaj głęboki wdech, wyciągnij ręce w górę, a następnie powoli opuść je po bokach ciała.

Cała medytacja zajmie Ci około 12 minut. Wykazano, że praktykowanie Kirtan Kriji przez 12 minut dziennie zmniejsza poziom stresu i zwiększa aktywność w obszarach mózgu odpowiedzialnych za pamięć.

Posłuchaj, jak śpiewa się mantrę SA Ta Na Ma, jako inspirację do własnej praktyki:

Jeśli szukasz przewodnika drodze rozwoju duchowego, Gabrielle Bernstein będzie dla Ciebie wielką pomocą. Dłuższy, darmowy ragment książki „Wszechświat Cię wspiera” znajdziesz pod linkiem TUTAJ >>

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...