Kalendarz Księżycowy na 2018 rok

Mamy dla Ciebie prezent – przygotowaliśmy praktyczny Kalendarz Księżycowy na 2018 rok. Dzięki tej grafice z łatwością dopasujesz fazę Księżyca do swoich czarów i z pewnością nie przegapisz żadnej pełni.

Pobierz Kalendarz Księżycowy 2018 jako tapetę na komputer (jpg) >>

Pobierz Kalendarz Księżycowy 2018 w wersji do druku (pdf) >>

Wystarczy zapisać grafikę na swoim komputerze i wydrukować ją, by zawsze mieć Kalendarz Księżycowy na oku :) Oto kilka wskazówek na to, jak efektywnie wykorzystać czas księżycowy:

  • Nów Księżyca – to czas introwersji, rozpoczynania nowych projektów i planów oraz dokonywania zmian w życiu osobistym. To doskonały okres na samokontrolę w każdym aspekcie: od życia intymnego, kariery, po przeprowadzki do nowego domu, zerwania ze szkodliwymi nawykami, po intencje duchowe. Jedni magowie teraz wypoczywają i regenerują siły, a inni podróżują po przeszłych wcieleniach, oddają się pracom dywinacyjnym, magicznym studiom i medytacji.
  • Księżyc przybywający – to dobry okres na zintensyfikowanie działań. Rzuca się wówczas zaklęcia na zwiększenie produktywności lub skuteczności, na rozeznanie w jakiejś sprawie, dobre zdrowie i samopoczucie. Jeśli więc potrzebujesz wartości, która wzbogaci i polepszy Twoje życie, energia przybywającego Księżyca Ci w tym pomoże.
  • Pełnia Księżyca – energie pełni Księżyca odczuwane są dzień wcześniej i dzień po pełni. To najlepszy okres na rozwiązywanie wszelkich problemów i zagmatwanych spraw, wzmocnienie siebie i naładowanie. To okres kumulacji i zbioru. Teraz widzimy rezultat tego, co zasialiśmy i pielęgnowaliśmy z miłością i poświęceniem. Na tym etapie możemy dumnie i z satysfakcję podziwiać otrzymany produkt włożonego wysiłku i naszych wyrzeczeń. Święto pełni Księżyca nazywa się esbatem.
  • Księżyc ubywający -to najlepszy czas na rozpoczęcie pracy nad działaniami zmniejszającymi, eliminującymi lub rozdzielającymi. Wśród nich są utrata wagi, zakończenie szkodliwego związku, pozbycie się złych nawyków o raz usunięcie z naszego życia wszystkiego, co może być przeszkodą dla naszego rozwoju.

W styczniu oraz w marcu 2018 roku będą mieć miejsce dwie pełnie Księżyca. Druga pełnia Księżyca w jednym miesiącu nazywana jest Niebieskim Księżycem. Nazwa pochodzi od wyrażenia „once in a blue moon”, oznaczającego coś, co zdarza się bardzo rzadko – tak, jak dwie pełnie Księżyca w jednym miesiącu (spójrz, w roku 2018 mamy aż dwie Niebieskie Pełnie!). To, w jaki sposób użyjesz energii drugiej pełni Księżyca, zależy tylko od Ciebie. Nie ważne, czy energię Niebieskiej Pełni postrzegasz jako tę najsilniejszą, czy też traktujesz jak każdą pełnię, skorzystaj z niej do wzmocnienia swoich zaklęć.

Zauważ, że dwie pełnie Księżyca w styczniu 2018 roku oznaczone zostały jako „Superpełnie”. W czasie tych dwóch pełni Księżyc znajdzie się w perygeum, czyli będzie najbliżej Ziemi i wydawać się dla nas będzie o około 15% większy, niż kiedy jest najdalej, w apogeum. Jest to czas, w którym doświadczamy znacznie większych przepływów niż zwykle, bo Księżyc oddziałuje wówczas na Ziemię intensywniej. Teoretycznie wzrasta też ilość mocy, którą możemy wykorzystać w magii.

Poniżej znajdziesz tabele z datami i godzinami wystąpienia poszczególnych faz Księżyca w 2018 roku:

Życzę Ci pomyślnych księżycowych czarów! 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 3,57 z 5)
Loading...