Rytuał na przesilenie zimowe, na odrodzenie i powrót Słońca

Przesilenie zimowe jest prastarym świętem nowego, słonecznego roku. Wierzono, że noc jest porą panowania złych sił, więc ludzie z radością świętowali nadejście czasu, w którym Słońce zaczyna odzyskiwać swoją moc i zwyciężać ciemność. Najdłuższa noc w roku to jednocześnie czas ponownych narodzin Słońca i powracającej z nim nadziei. W starożytnym Rzymie obchodzono Saturnalia, w Persji – narodziny Mitry (bóstwa Słońca), wśród ludów germańskich – Jul, u Słowian zaś Święto Godowe, Szczodre Gody czy też Święto Zimowego Staniasłońca. Kościół postanowił nie zwalczać tego święta, lecz je „ochrzcić” i narodzenie nowego Słońca uczynić narodzinami Chrystusa.

Przesilenie zimowe, a zarazem początek astrologicznej zimy, będziemy świętować 21 grudnia.

* Rytuał na przesilenie zimowe *

Oto rytuał, który jest symbolicznym powitaniem światła. Wykonaj go wieczorem 21 grudnia.

1. Udekoruj swój ołtarz zielonymi gałązkami i dużą ilością świec. Wybieraj białe świece oraz w kolorach przypisanych do święta Yule: czerwonym, złotym i zielonym.

2. Przygotuj również kadzidło: mirrę, cynamon lub olibanum.

3. Usiądź na podłodze przy swoim ołtarzu, zapal świece i powiedz:

Dziś jest noc przesilenia, najdłuższa noc w roku.
Dziś celebruję odwieczny cykl narodzin, życia, śmierci i odrodzenia.
Odrodzenie i powrót Słońca jest błogosławieństwem dla Ziemi i jej dzieci.
To początek nowego życia.

4. Następnie zapal kadzidło i obserwując unoszący się z niego dym przez chwilę zatop się w medytacji. Skup się na odrodzeniu Słońca oraz na wszystkim, co jest nowe w Twoim życiu. Starym nawykom, urazom i wszystkiemu, co Ci nie służy, daj wolną drogę, by mogły odejść.

5. Kiedy zakończysz medytację, nie gaś świec – pozwól im płonąć przez cały wieczór.

Akcesoria do zimowych czarów znajdziesz tutaj >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...