Lustra według feng shui – sekret od CzaroMarownika 2018

Lustra według feng shui są dla domu jak aspiryna dla bolącej głowy. Mają bowiem zdolność „leczenia” – odbijania złej energii do tego, kto ją wysłał, jak również przyciągania tej dobrej. Lustra według feng shui potrafią rozwiązać wiele problemów związanych z przestrzenią, w której żyjesz. Niezależnie od tego, czy jest to dom, blok czy szeregowiec. Dobrze rozmieszczone mogą sprawić, że twoje życie zacznie toczyć się gładko i łatwiej będzie ci osiągać zamierzone cele.

Dzięki lustrom pomieszczenia wydają się większe. Zdjęcie: iStock.

Lustra według feng shui tylko wtedy spełnią swoją rolę, gdy są niepopękane. Pęknięte lustra mogą spowodować, że będzie towarzyszyło ci uczucie rozbicia i niepokoju. Dobrze byłoby także wieszać je tak, by odbijały piękno przyrody, przez co aktywujesz uzdrawiającą energię chi Matki Natury.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak rozmieścić lustra według feng shui i osiągnąć zamierzony efekt. Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na CzaroMarownik.pl – kalendarz księżycowy :)

Lustra według feng shui – rozmieszczenie i porady

Drzwi: Powieś lustro naprzeciwko drzwi wejściowych. W ten sposób nie tylko podwoisz rozmiar pokoju, ale i wzmocnisz energię chi. Okazuje się, że rozmieszczając lustra według feng shui, bawisz się też w stylistę :)

Przedpokój: Lustro według feng shui nie powinno być zawieszone naprzeciwko drzwi do toalety, aby nie zakłócać przepływu energii. Przedpokój powinien być przestrzenią komunikacyjną także dla chi.

Jadalnia: Lustra w jadalni spełniają dwie funkcje. Po pierwsze sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, co da ci poczucie przestronności. Po drugie symbolicznie podwajają ilości jedzenia podawanego na stole, dając wrażenie dostatku i dobrobytu.

Salon: W przypadku wąskich salonów albo pomieszczeń w kształcie litery L lustra według feng shui – powieszone wzdłuż dłuższych ścian wąskich pokojów – wprowadzają do pomieszczenia więcej równowagi.

Niech w lustrze odbija się piękno przyrody, w ten sposób aktywujesz uzdrawiającą energię chi Matki Natury. Zdjęcie: iStock.

Sypialnia: Oto chyba najważniejsza porada, czyli jak powiesić lustra według feng shui w sypialni :) Tu powinny być stosowane ostrożnie. Nie wieszaj ich naprzeciwko łóżka, bo niepotrzebnie wniesiesz stres do swojego związku. Nie umieszczaj także lustra naprzeciwko drzwi do sypialni, ponieważ odsyła ono wpadające do pomieszczenia energie, powodując, że chi wpływające do sypialni zaczyna się plątać.

Toaleta: Zawsze, gdy to możliwe, toaleta powinna znajdować się przy zewnętrznej ścianie mieszkania i być jak najmniej dostrzegalna. Jeśli znajdzie się w miejscu bogactwa, sławy lub kariery, będą w niej spływały wszystkie okazje i szanse mieszkańców. Wówczas lustra według feng shui najlepiej wieszać od zewnętrznej strony drzwi, tak by pomieszczenie to symbolicznie zniknęło. Lustra na wszystkich czterech ścianach będą jeszcze skuteczniejsze.

Jeśli chcesz także dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam cię do artykułu Znaczenie drzwi wejściowych do domu według feng shui, a jeśli fascynują cię lustra – nie tylko lustra według feng shui, a w odniesieniu do rozwoju duchowego – dowiedz się, czym jest Zasada lustra.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...