Błogosławieństwo domu na Samhain

Przygotowania starożytnych pogan do obchodów święta Samhain, przypadającego w noc z 31 października na 1 listopada, obejmowały sprzątanie i organizację spraw domu. Był to sposób na uczczenie dusz zmarłych przodków odwiedzających swoich bliskich w tym magicznym czasie i możliwość zaprezentowanie się od jak najlepszej strony jako gospodarza rodzinnego domostwa.

Współcześnie Samhain to wciąż świetny moment na sprzątanie i błogosławieństwo domu. Pozwala wypędzić zastałą energię, a cały dom osnuć opieką, ochroną i błogosławieństwem.

Przykładowy wygląd domowego ołtarza. Zdjęcie: iStock.

Zaklęcie to jest właściwie serią zaklęć, których liczba zależy od powierzchni domu. Możesz wybrać pracę nad jednym piętrem domu przez kilka dni albo nad jednym pokojem dziennie, szczególnie jeśli masz duży bałagan ;).

Jak zapewne się domyślasz, związane są z tym gruntowne porządki :) Z pewnością przyda Ci się więcej toreb na śmieci, w które popakujesz niepotrzebne rzeczy, by oddać je potrzebującym albo wyrzucić na śmietnik. Przydadzą się również:

Pamiętaj, że sprzątanie domu może odbyć się kiedykolwiek i zawsze wyjdzie Ci na dobre :). Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, powtarzaj sprzątanie i błogosławieństwa raz w miesiącu, wykonując następujące kroki:

  • fizyczne sprzątanie;
  • okadzanie/oczyszczanie Powietrzem;
  • okadzanie/oczyszczanie Ogniem;
  • okadzanie/oczyszczanie Wodą i Ziemią;
  • składanie ofiary bóstwom, do których się modlisz, z prośbą o błogosławieństwo i ochronę domu.

Po sprzątnięciu bałaganu okadź pomieszczenia białą szałwią albo kadzidłem. Jeśli masz alergię na dym z kadzidła, możesz spryskać pokoje herbatką zrobioną z szałwii lub innych oczyszczających ziół, na przykład czarciego żebra albo rozmarynu. Proś, aby dym lub zapach oczyszczał i uzdrawiał każdy fragment energii, z którym się zetknie.

Potem zapal niebieską lub białą świecę i chodź z nią po wszystkich kątach domu, prosząc, aby światło zabezpieczyło go przed wszelkim niebezpieczeństwem. Umieść świecę w naczyniu żaroodpornym na swoim domowym ołtarzyku lub kuchence i pozwól jej się dopalić (kuchenka jest współczesnym odpowiednikiem paleniska).

Następnie weź butelkę ze spryskiwaczem i spryskaj każdy kąt, drzwi i okna słoną wodą, wzywając żywioły Ognia i Ziemi, by połączyły swoje siły, tak aby osoby o dobrych intencjach mogły z łatwością przekroczyć próg domu, a te źle nastawione zniechęciły się do wejścia.

Na swoim ołtarzu lub kuchence postaw jedzenie, które będzie darem dla Twoich bóstw opiekuńczych. Zdjęcie: iStock.

Kiedy już skończysz błogosławić dom, zapal świeczkę, którą przeznaczyłeś na dar, i postaw ją obok jedzenia i napojów na swoim ołtarzyku lub kuchence. Zmów modlitwy do bóstw, które uznajesz za najważniejsze w swoim domu, prosząc je o ochronę i usuniecie z domu złych energii i duchów.

Oczyszczanie na sabat Samhain powinno też wiązać się z ustanowieniem ochrony na wszystkich drzwiach, oknach, środkach przekazu informacji i środkach transportu.

W tym momencie rytuału możesz również poprosić swoje bóstwa ochronne o pobłogosławienie ochronnych amuletów, które chciałbyś umieścić w mieszkaniu, a następnie rozłóż je w odpowiednich miejscach. Pamiętaj o podziękowaniu swoim bóstwom ochronnym za pomoc i ochronę.

ZOBACZ AMULETY OCHRONNE >>

Jak już wcześniej wspomniałam, takie gruntowne oczyszczanie i błogosławienie domu warto regularnie powtarzać. Dzięki temu unikniemy bałaganu, gromadzenia niepotrzebnych rzeczy, oczyścimy i odnowimy energie ochronnych amuletów. Niech Twój dom będzie bezpiecznym, zdrowym, pełnym magii miejscem o wspaniałej energii!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...