Ekranizacja książki Sekret z Katie Holmes w roli głównej

Ekranizacja książki Sekret – nareszcie!

Jedna z najbardziej nietuzinkowych książek o mocy ludzkiego umysłu, jaka kiedykolwiek została napisana i jeden z największych światowych bestsellerów, wreszcie doczeka się kinowej, fabularnej ekranizacji. Główną rolę w filmowej adaptacji hitu Sekret, Rhondy Byrne zagra Katie Holmes, znana polskim widzom głównie z Jeziora marzeń oraz ze swojego słynnego związku ze znanym scjentologiem, Tomem Cruisem. Oprócz nazwiska odtwórczyni głównej roli ujawniono także szczegóły dotyczące samej fabuły.

Ekranizacja książki Sekret – tym razem z fabułą

Film na podstawie bestsellerowej książki Sekret, autorstwa Rhondy Byrne wyreżyseruje Andy Tennan (Hitch, Sweet Home Alabama), a za scenariusz będzie odpowiedzialny pisarz, Bekah Brunstetter.

Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy mieli tutaj do czynienia z tradycyjną ekranizacją. Na potrzeby adaptacji zostanie stworzona fabuła filmowa, która nie pojawia się w książce, jednak zawiera założenia i podstawy filozofii samodoskonalenia, wykorzystującej silę ludzkiego umysłu, której założenia przedstawia czytelnikom autorka Sekretu. Jeszcze inaczej sytuacja przedstawiała się w przypadku pierwszej adaptacji książki z 2006 roku, kiedy na jej podstawie powstał film dokumentalny. Wtedy adaptacja oddawała w pełni pierwotny charakter dzieła książkowego, jednak nie była to wersja kinowa.

Ekranizacja książki Sekret z Katie Holmes

Katie Holmes

Źródło: worldnewsinn.com

Katie Holmes wcieli się w rolę ciężko pracującej wdowy z trójką dzieci. Bohaterkę poznajemy, kiedy pewnego dnia wzywa do swojego domu, zniszczonego przez burzę, specjalistę od napraw. Okazuje się, że mężczyzna nie tylko naprawi jej dom, ale także przekaże jej niezwykłą filozofię życia, która całkowicie odmieni jej świat.

Światowy fenomen 

Książka Sekret to fenomen na skalę światową. Do tej pory dzieło Rhondy Byrne sprzedało się w liczbie 30 milionów kopii na całym świecie, a sama książka utrzymywała się na liście bestsellerów przez kilka lat. Sekret został przetłumaczony na kilkadziesiąt języków, zapewniając autorce mocną pozycję w świecie literatury.

Jednak najbardziej istotne jest to, że sama książka zmieniła życie wielu ludzi, którzy zechcieli posłuchać niezwykłej historii i filozofii życia, jaką chciała się podzielić ze światem jej autorka, Rhonda Byrne. W swojej książce przekonuje, że ludzie mogą kontrolować wszechświat i to, co ich otacza siłą własnych myśli i nazywając własne pragnienia. Aby to osiągnąć, muszą posłużyć się prawem przyciągania. Nie bez znaczenia są tu także pewne elementy fizyki kwantowej.

Autorka książki, Rhonda Byrne powiedziała:

Jestem tak niesamowicie podekscytowana, że filmowa wersja książki wreszcie stanie się faktem. Ten film będzie nie tylko wspaniałym prezentem dla wszystkich fanów książki na świecie, ale z pewnością poruszy serca milionów ludzi.

Rhonda mówi, że dzięki poznaniu kilku prostych technik, możemy przyciągać do naszego życia pozytywne zdarzenia i sięgać po wszystko, czego pragniemy.

Założenia filozofii, która pojawia się w książce, znane są tak naprawdę od wieków, pojawiały się w wielu religiach i wierzeniach. Autorka złożyła je w całość i przestawiła w takiej formie, aby każdy mógł skorzystać w przedstawionej w książce wiedzy i sięgnąć po własne szczęście.

Na razie bez daty premiery 

Na razie nie jest znana data premiery ani nazwiska pozostałych aktorów, którzy wezmą udział w produkcji. Jednak moim zdaniem obsadzenie w roli głównej Katie Holmes jest strzałem w dziesiątkę. Też tak uważacie?

Wszystkie książki Rhondy Byrne możecie znaleźć TUTAJ.

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...