12/13.08.2017r. Zniżki w CzaryMary i noc spadających gwiazd

Podczas nocnego spaceru spoglądaj często na niebo. Jeśli nie będzie chmur, jest bardzo możliwe, że  zobaczysz nie jedną, a kilka spadających gwiazd! Zbliża się maksimum roju Perseidów. W tym roku Perseidy możemy obserwować już od 13 lipca do 26 sierpnia, ale kulminacyjny moment, w którym zobaczyć można najwięcej Perseidów, nastąpi w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Perseidy to rój meteorów, którego orbita przecina się co roku między lipcem a sierpniem z orbitą Ziemi. To niewielkie meteory spalające się w atmosferze naszej planety, które są pozostałościami komety Swift-Tuttle. W trakcie szczytu Perseidów na niebie można oglądać nawet 100-200 meteorów na godzinę.

W tym roku obserwacjom przeszkadzać może blask Księżyca, który w poniedziałek miał swoją pełnię, dlatego najlepiej jest wybrać się w miejsce gdzie w obserwacjach nie będą nam przeszkadzały sztuczne światła.

Weekend spadających gwiazd w CzaryMary.pl

Razem z deszczem Perseidów na stronie CzaryMary.pl spadają ceny aż 50 książek Wydawnictwa Illuminatio. Zniżki do -70%, podobnie jak noce spadających gwiazd, nie zdarzają się codziennie!

Pamiętaj, że od południa w piątek 11 sierpnia do końca 15 sierpnia znajdziesz w CzaryMary.pl świetne tytuły z mega obniżkami, a nocą czeka Cię niezwykły spektakl spadających gwiazd.

Życzę bezchmurnych nocy, udanych obserwacji i wielu spełnionych życzeń!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...