Żywioł Ognia na rytualnym ołtarzu

Żywioł Ognia na ołtarzu najczęściej reprezentują zapalone świece. Jeśli chcesz w silniejszy sposób zaakcentować energie tego żywiołu w swoim życiu lub uczcić święto ognia, takie jak Beltane, które odbywa się latem, ozdób ołtarz dodatkowymi symbolami związanymi z żywiołem Ognia.

Możesz użyć czerwonego, pomarańczowego lub złotego obrusa albo chusty, bądź kombinacji tych gorących kolorów. Użyj też świec w tych kolorach.

Czerwony obrus

Świece czerwone

Czerwona chusta

Czerwona chusta

Możesz farbą w którymś z tych trzech kolorów narysować na kartonikach symbole ognia, słońca, błyskawicy lub trójkąta z wierzchołkiem skierowanym ku górze. Może to być solarny symbol, z którym odczuwasz silny związek, jak Triskiel, swastyka czy runa Sowelo.

Wiele przykładów takich słonecznych symboli znajdziesz na amulecie nazywanym Tarcza Słońca – jest na nim i astrologiczny (koło z punktem w środku), jak i alchemiczny symbol Słońca (trójkąt), swastyki, triskele, wszystkie symbole zostały dodatkowo wzmocnione prawoskrętną spiralą:

Tarcza Słońca, wisior.

Możesz też dodać imiona bogów i bogiń, które władają ogniem, na przykład: celtyckiej bogini Brigit i boga Bela, greckiego Hefajstosa czy Hestii, która była boginią domowego ogniska, czy słowiańskiego boga Swaroga. Tu możesz też dodać Prometeusza, który podarował ludziom ogień. Praktycznie w każdej kulturze istnieją bóstwa ognia.

Umieść wszystkie symbole ognia na swoim ołtarzu, w tym świece, węgiel trybularzowy, drewno pod wszelką postacią i ułóż je w formie małego ogniska – spokojnie, nie będziesz go podpalać! To jedynie ozdoba. Na ołtarzu możesz położyć kawałek obsydianu, bo jest to kamień powstały ze szkliwa wulkanicznego, mały żelazny kociołek i cokolwiek, co przywodzi Ci na myśl ognisko.

W ten sposób zaakcentowany żywioł Ognia będzie wspierał rytuały ochronne, związane z seksem, siłą i energią, dotyczące władzy, autorytetu oraz przepędzania negatywności.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 1,00 z 5)
Loading...