Cała ludzkość jest powiązana ze sobą archetypem Matki

Dziś podążamy za słowami Clarisy Pincoli Estes i składamy głęboki pokłon „Matce” w Was i wszystkim przesyłamy Miłość! <3

„Nadszedł Dzień Matki. To święto tych, które urodziły dzieci, ale w moim mniemaniu nie tylko. Dotyczy ono również kobiet, które kochają dzieci, które cenią sobie dobro dzieci, pomagają dzieciom niezależnie od tego czy są ich rodzonymi mamami. Moja uwaga wędruje również do kobiet, którym pomimo wielkiego pragnienia los nie zesłał potomstwa.

Pojęcie Matki można rozszerzyć do tej, która daje schronienie dzieciom, uczy życia, strzeże, pomaga, jest ich przewodnikiem na tej Ziemi. Widzę Matkę w każdej kobiecie, która kieruje się sercem, Serce Matki to potężny archetyp.

Wszystkie jesteśmy „Matką”, w pełni mamy prawo do tego tytułu. Matka jest integralną częścią dzikości, siły, opiekuńczości i twórczości, niesie ochronę, jest macicą w której co miesiąc rozwija się nowa idea z nadzieją zaistnienia na świecie, ucieleśnienia się.

Widzę matkę w każdej duszy, która łączy się z innymi istotami… to również artyści, uzdrowiciele… i nie da się tego nauczyć, z tym się rodzimy. Przybyliśmy tu jako opiekunowie dla Ziemi. Każdy z nas jest Matką tego świata. Cała ludzkość jest powiązana ze sobą archetypem Matki.

Istnieje wiele sposobów, aby rozpoznać głęboki dar Wielkiej Matki, który leży w każdym z nas.

Są ludzie gotowi umrzeć, by uratować ich futrzaste dzieci… ludzie, którzy zostali matkami dla setek zwierząt na raz, ludzie matkujący naszym mniejszym braciom.

Wszyscy jesteśmy matkami na wiele sposobów, włącznie z żalem utraty dzieci, w tym ci nigdy nie ciężarni ALE głęboko oddanie pielęgnowaniu dziecięcego ducha w innych”.

Archatyp Matki

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...