Dar dla drzewa za pomoc w spełnieniu pragnienia

Zbliża się sabat Beltane, świętować będziemy w noc z 30 kwietnia na 1 maja. Drzewem silnie powiązanym z tym magicznym świętem jest głóg, któremu magia naturalna przypisuje takie asocjacje jak płodność, obrona i ochrona, szczęście, powodzenie i magia elfów.

Tradycyjnym sposobem na składanie życzeń jest wiązanie na gałęziach głogu tasiemek lub pasków kolorowego materiału z intencją, by dane pragnienia spełniły się dzięki pomocy elfów i ducha drzewa.

Jeśli w pobliżu miejsca Twojego zamieszkania nie rośnie głóg, możesz zastąpić go innym drzewem – wybierz takie rosnące w miejscu, które ma dla Ciebie szczególną moc bądź bardzo się Tobie podoba. Wybierz tasiemkę w kolorze, który odpowiada Twojemu pragnieniu, np.

  • tasiemka niebieska dla ochrony,
  • tasiemka czerwona dla miłości,
  • tasiemka fioletowa dla wiedzy i mądrości,
  • tasiemka zielona dla zdrowia,
  • tasiemka żółta dla sukcesu i radości,
  • tasiemka złota dla dobrobytu i bogactwa.

Zawiąż tasiemkę na drzewie myśląc o swoim pragnieniu i prosząc je o pomoc w jego spełnieniu. Pozostaw pod drzewem dar, na przykład kryształ górski czy kwarc różowy.

Kiedy Twoje życzenie się spełni, powróć do drzewa i przynieś mu kolejny dar w podzięce za pomoc. Podziękuj też innym duchom natury, które przyczyniły się swoją energią do realizacji Twojego pragnienia.

Ten prosty rytuał jest odpowiedni nie tylko na czas magicznego święta Beltane, korzystaj z niego zawsze, gdy będziesz mieć taką potrzebę. Dzięki temu nawiążesz niezwykłą więź ze swoim drzewem mocy.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...