Mapa Marzeń na nów Księżyca

Mapa Marzeń, zwana czasami Mapą Skarbów, to narzędzie oddziaływania na podświadomość służące do zobrazowania tego, czego pragniemy i przyśpieszenia realizacji naszych celów. Zazwyczaj wykonywana jest metodą kolażu ze zdjęć i symboli pokazujących to, co chcemy osiągnąć, rzadziej są to same słowne opisy.

Własnoręcznie wykonanie Mapy Marzeń pomaga w sprecyzowaniu naszych pragnień, a oglądnie jej każdego dnia motywuje do działań w celu ich urzeczywistnienia. To niezwykle skuteczna technika i nawet, jeśli nie udaje się w całości zrealizować wszystkich zamierzonych celów, obserwowanie efektów, które dzięki jej wykonaniu osiągnęliśmy, daje niezwykle dużo satysfakcji.

Zazwyczaj wykonuje się jedną Mapę Marzeń w ciągu roku. Sprzyjającym do tego momentem jest nów Księżyca – czas rozpoczynania nowych projektów i planów oraz dokonywania zmian w życiu osobistym.

Do wykonania Mapy Marzeń potrzebny będzie arkusz papieru, nożyczki, klej oraz kolorowe czasopisma. Możesz skorzystać ze zdjęć dostępnych w internecie, zdjęć własnej rodziny, z własnych podróży. Możesz wykonać całą Mapę Marzeń w programie graficznym, a potem ją wydrukować, lecz proces wyszukania odpowiednich symboli i obrazów, wycięcia ich i pięknego skomponowania w jeden obraz już sam w sobie oddziałuje na podświadomość.

Proponuję wykonanie Mapy Marzeń w oparciu o podział według zasad Feng Shui, które dzielą przestrzeń na dziewięć sektorów według poniższego schematu:

Poszukaj obrazów lub symboli, które reprezentują to, czego pragniesz obecnie i umieść je na swojej Mapie Marzeń w miejscu, które najlepiej odpowiada powyższemu schematowi.

  • Bogactwo. Pieniądze – w lewej górnej części swojej Mapy Marzeń zamieść symbole tego, czego aktualnie potrzebujesz: monety, banknoty, nowy dom, samochód, nowa kanapa bądź inne przedmioty. To mogą być symbole, które kojarzą Ci się z bogactwem: $, worek monet, złota rybka czy róg obfitości.
  • Sława. Reputacja – w środkowej części górnego rzędu znajduje się miejsce, w którym możesz zamieścić to, do czego dążysz i jak chcesz być postrzegany przez innych. Symbolem sławy mogą być trofea i nagrody.
  • Miłość. Związki – to może być zdjęcie Twoje i partnera/-ki, innej zakochanej pary, bądź symboliczne przedstawienie miłości przez dwa serca, dwa łabędzie, dwa delfiny, obrączki ślubne.
  • Rodzina – wklej tu zdjęcie swojej szczęśliwej rodziny. To mogą być również symbole kojarzące się ciepłem i bliskością, jak choinka z rodzinnego domu, rozpalony kominek, herb rodowy.
  • Zdrowiejest to obszar, od którego warto zacząć tworzenie całej Mapy Marzeń. W centrum wklej swoje zdjęcie, bądź na nim szczęśliwy i uśmiechnięty. Jeśli ćwiczysz i pracujesz nad swoją sylwetką, możesz tu wkleić zdjęcie podobnej do siebie osoby, ale już z kształtami, do których osiągnięcia dążysz. Możesz tu dodać wszystkie symbole, które kojarzą Ci się ze zdrowiem.
  • Dzieci. Hobby. Twórczość – tu pasują zdjęcia szczęśliwych dzieci, ale to również miejsce na przedmioty reprezentujące Twoje hobby: kolekcje książek, magicznych akcesoriów czy robótki ręczne lub jazda konna… Wklej tu symbole tego, na co chcesz przeznaczać swój wolny czas.
  • Wiedza. Nauka – jest to miejsce na symbole tego, czego pragniesz się nauczyć bądź uniwersalne symbole wiedzy i mądrości: sowy, grubej księgi. To również miejsce reprezentujące rozwój duchowy, który symbolicznie możesz przedstawić otwartymi czakramami, kwiatem lotosu czy zdjęciem nauczyciela duchowego.
  • Kariera. Praca – tutaj zamieść to, co kojarzy się Tobie z sukcesem w pracy. Jak chcesz, by rozwijała się Twoja kariera? A może są ludzie, którzy są dla ciebie wzorem – jeśli tak, wstaw tutaj ich zdjęcia.
  • Przyjaciele. Mentorzy. Podróże – jest to miejsce, w którym możesz umieścić zdjęcie swoich przyjaciół, widoki z krajów, które pragniesz odwiedzić, z symboli odpowiednie będą globus lub mapy.

Postaraj się skończyć swoją Mapę Marzeń w maksymalnie kilka godzin. To ostrzeżenie ;) ponieważ sam proces jest bardzo przyjemny i łatwo można stracić rachubę czasu. Do tego kolejnego dnia może Cię ciągnąć do uzupełnienia Mapy o jakieś szczegóły – spokojnie, Twoja podświadomość już pracuje nad osiągnięciem Twoich celów.

Postaraj się umieścić Mapę Marzeń w widocznym miejscu lub tak, by każdego dnia mieć możliwość spoglądania na nią. Zachowaj ją do przyszłego roku lub spal, kiedy Mapa Marzeń wykona swoje zadanie… i wykonaj kolejną! :)

Innym sposobem na stworzenie Mapy Marzeń jest oparcie jej na kole dwunastu domów astrologicznych (horoskop w astrologii dzieli się na dwanaście domów i nanosi się je na wzór koła, są ponumerowane od 1 do 12, zaczynając od środka koła i idąc w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). Każdy z domów opisuje inny obszar naszego życia i wykazuje podobieństwo do odpowiadającego mu znaku. Przykładowo:  dla domu 4 odpowiadającym znakiem jest Rak – znak domu (rodzinnego) i rodziny – i dom 4 opisuje właśnie tę strefę naszego życia.

Jeśli chcesz spróbować takiego rozwiązania, pomoże Ci w tym wcześniejszy artykuł: Rozkład Tarota na dwanaście Domów horoskopowych >> Potraktuj dwanaście pytań z opisu rozkładu kart jako wskazówki do tego, co znaleźć się może w danym Domu i danej części Twojej Mapy Marzeń opartej na astrologii.

Własną Mapę Marzeń wykonam w oparciu o podział przestrzeni według Feng Shui, w ten sposób wykonywałam ją już wcześniej i odpowiada mi jej wygląd. W trakcie tworzenia Mapy przychodzą do głowy różne pomysły na jej upiększenie, rób co uważasz za stosowne, bo to Twoja Mapa Marzeń, to Twoją podświadomość ma mobilizować do działania, to Tobie ma sprawiać przyjemność patrzenie na symbole tego, co szykuje dla Ciebie najbliższa przyszłość. Niech tak się stanie!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (8 głosów, średnia: 4,75 z 5)
Loading...