Rytuał na pełnię Księżyca w marcu

Pełnia Księżyca w marcu nazywana jest Pełnią Księżyca Zasiewu, Księżycem Przebudzenia, Księżycem Nasion, Księżycem Wiatrów, Księżycem Orki, Księżycem Postu – a to tylko kilka określeń jej przypisywanych.

Jeśli w czasie tej pełni chciałbyś wykonać prosty rytuał magiczny, poniżej znajdziesz naszą propozycję. Opis rytuału pochodzi ze znakomitej książki „Magia księżycowa” – polecam ją każdemu, kto pragnie celebrować pełnie Księżyca w szczególny sposób.

*Rytuał na pełnię Księżyca Zasiewu*

bialy_kwiat2Kup do domu świeże kwiaty. Ubierz się w pastelowe kolory, by symbolizowały subtelne odcienie świeżych, wiosennych kwiatów. Na swoim ołtarzu postaw odświętne naczynie z wodą, a na jej powierzchni połóż jasny kwiat. Zapal kadzidło kwiatowe, na przykład jaśminowe, różane.

W nocy, kiedy Księżyc w pełni ukaże się na niebie, podejdź do ołtarza i zapal białą świecę. Usiądź tylko przy jej świetle. Wpatrując się w unoszący się na powierzchni wody kwiat, pomyśl o cudownych siłach przyrody, które co roku na sprawiają, że kwiaty pojawiają się na nowo. Zastanów się, w jaki sposób ta siła dotyka również Twojego życia.

Poczuj, jak Twoje „korzenie” wrastają głęboko w ziemię, z której czerpiesz życiodajną energię. Poczuj, jak odżywisz się nią. Teraz wyciągnij ramiona w górę, ku Księżycowi. Poczuj, jak jego energie wzbogacają energię ziemi, pozwól, niech Cię otoczą i przenikną, oczyszczając, uzdrawiając i równoważąc.

By zatrzymać przepływ tej energii, połóż obie ręce na podłodze. Pozwól energii wsiąknąć z powrotem w ziemię. Rytuał jest zakończony.

pełnia

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...