Nie wiesz, jaką dziedzinę ezoteryki teraz zgłębić? Oto test

Jest tyle interesujących dziedzin ezoteryki: astrologia, wróżenie z kart, praca z kamieniami szlachetnymi, podróże astralne… Z początkiem Nowego Roku chciałbyś zająć się odkrywaniem jakiejś magicznej dziedziny, ale nie wiesz do końca, co wybrać? Jaką dziedzinę ezoteryki teraz zgłębić?

Popracowałam nad podpowiedzią, która może pomóc Ci w dokonaniu wyboru :). Inspiracją do jej stworzenia były karty Tarota (a szczególnie talia, która kilka dni temu trafiła w moje ręce, mocno powiązana z magią naturalną). Obejrzyj karty Wielkich Arkan Tarota – znajdziesz je pod poniższym linkiem – i wybierz jedną kartę, która w obecnej chwili podoba Ci się najbardziej:

OBEJRZYJ WIELKIE ARKANA TAROTA (pdf) >>

Wybranie jednej karty podobającej się może być trudne, ale nie przejmuj się tym, daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Kiedy już wybierzesz jedną kartę, wróć do lektury tego wpisu, odszukaj poniżej jej opis i sprawdź, jakie dziedziny ezoteryki wskazuje wybrany przez Ciebie Wielki Arkan Tarota.

A więc jeśli najbardziej podoba Ci się karta…

0 Głupiec – pomyśl o pracy z wewnętrznym dzieckiem. Postać na karcie to młody mężczyzna, który zachwyca się otaczającym go światem tak bardzo, że nie zwraca uwagi na niebezpieczeństwa, które mogą mu grozić. Jest szczęśliwy tu i teraz, wszystko dla niego jest nowe i fascynujące. Postaraj się sprawić sobie taką dziecięcą radość! Trochę podpowiedzi znajdziesz w CzaroMarowym dziale Bajkoterapia i arteterapia >> – bardzo dużo jest tutaj ogromnie popularnych ostatnio kolorowanek dla dorosłych. Karta Głupca niesie też ze sobą podpowiedź, że możesz sięgnąć do metod  regresingu, które pozwalają na odkrycie i usunięcie niekorzystnych przekonań, jakie wpoiło nam najbliższe otoczenie w naszym dzieciństwie. Jeśli chcesz spróbować tej metody, zwróć uwagę na nagrania Rocznej szkoły regresingu Leszka Żądło oraz na medytację Prenatalne sesje regresingowe.

I Mag – postaraj się wprowadzić do swojego życia więcej magii! Na karcie widzimy młodego człowieka, który stoi przed ołtarzem i wznosi do góry magiczną różdżkę. Cztery narzędzia magiczne: różdżka, sztylet, kielich i pentakl powiązane są z czterema żywiołami natury: Ogniem, Powietrzem, Wodą i Ziemią. O sposobach pracy z energiami żywiołów Wody i Ziemi  przeczytasz we wcześniejszych wpisach na CzaroMarowym blogu pod linkiem tutaj >>>>

II Kapłanka – zastanów się, czy nie jest to odpowiedni czas na sięgnięcie po karty Tarota, bo ten Wielki Arkan tradycyjnie jest im przypisany. Siedząca między dwiema kolumnami kobieta trzyma w dłoniach świętą księgę, może przekazać Ci swoją wiedzę, lecz wymaga to od Ciebie praktyki i wytrwałości w studiowaniu. Karty Tarota służą nie tylko przewidywaniu przyszłości i analizie obecnej sytuacji, są również wspaniałym narzędziem do samopoznania. Pod linkiem tutaj >> znajdziesz szeroki wybór talii Tarota oraz podręczników do nauki ich znaczenia. Dla początkujących tarocistów najlepsze są talie Ridera Waite’a oraz oparte na jego symbolice. Wśród podręczników do nauki na szczególną uwagę zasługują Profesjonalny kurs Tarota, Tarot intuicyjny oraz 365 rozkładów Tarota, które zapewnią Ci codzienną praktykę z kartami Tarota. Zwróć uwagę również na trzy płyty CD z medytacjami do każdej z 22 kart Wielkich Arkan Tarota, pomogą Ci zrozumieć i głęboko doświadczyć archetypów, które przedstawiają. Sprawdzałam i serdecznie je polecam.

III Cesarzowa – pomyśl o pracy z ziołami! Zastosowanie ziół w magii, ale również w medycynie naturalnej. Ta dziedzina silnie łączy się również z wcześniejszym Wielkim Arkanem, Kapłanką, lecz widzę ją również w karcie Cesarzowej. Jeśli chcesz zgłębić tajniki ziół, sięgnij do serii książek Święte zioła poleskich znachorek. Przy karcie Cesarzowej myślę, że sprawdziła by się tutaj praca z kolorami oraz rysowanie mandal przy zastosowaniu reguł Świętej Geometrii.

IV Cesarz – spróbuj pracy z kryształami i kamieniami szlachetnymi. Każdy kamień jest jedyny w swoim rodzaju i posiada właściwą sobie energię, którą możemy użyć do wzmocnienia określonej dziedziny swojego życia. Energie kamieni wpływają na nasze ciało fizyczne i naszą psychikę. Nosząc przy sobie tygrysie oko, wzmacniasz swoją pewność siebie i swoje finanse, kwarc różowy otworzy Twoje serce na otrzymywanie i dawanie miłości, czarny turmalin ochroni Cię przed atakiem energetycznym. To tylko kilka przykładów, same kamienie oraz książki opisujące ich właściwości znajdziesz pod linkiem tutaj >>

V Kapłan – to spróbuj zgłębić system, który jest kompletną strukturą. Proponuję Ci poznanie tajników Kabały >>. To nazwa żydowskiej tradycji ezoterycznej, głęboka i tajemna wiedza, która przez wieki była niedostępna zwykłym śmiertelnikom. Jest symbolicznym kluczem do wszystkich religii oraz magii wysokiej, jest nieograniczoną mądrością, która pozwala prowadzić pełniejsze i bardziej świadome życie.

VI Kochankowie – wypróbuj wróżenia z kart klasycznych, Lenormand i wyroczni. Kochankowie to karta związków, oraz określania swoich wartości i dokonywania wyborów. Sięganie do rozkładów kart jako zasięganie rady przy dokonywaniu wyboru pasuje tutaj idealnie. Świetny podręcznik do nauki znaczenia kart oraz piękne talie Lenormand znajdziesz pod linkiem tutaj >> zaś we wróżenie z kart klasycznych wprowadzi Cię m.in. książka Karty klasyczne Heleny Żuk. Kart wyroczni jest bardzo wiele (obejrzeć je możesz tutaj >>), przy ich poznawaniu kieruj się swoją intuicją i wskazówkami, które stworzyli dla niej jej autorzy, a wybieraj te talie, które najbardziej Ci się podobają. Sięgaj do nich często, a dzięki temu nauczysz się ich szczególnego języka.

VII Rydwan – wypróbuj podróże astralne. To dziedzina, która wymaga wytrwałości, determinacji oraz pewności siebie, co reprezentuje właśnie karta Rydwanu, ale też ciekawości – w odkrywaniu tego, co nieznane. Stań się astralnym podróżnikiem! Znakomitym podręcznikiem, który mogę Ci polecić, jest Dynamika astralna, obszerne dzieło, które wprowadzi Cię w sztukę doświadczania niezwykłych podróży, gdy Twoja dusza będzie mogła odkrywać świat w czasie, gdy Twoje ciało będzie odpoczywać. Brzmi magicznie, prawda? :)

VIII Siła – zainteresuj się technikami, które wzmocnią Twoją wewnętrzną siłę, np. NLP, lecz pasuje tutaj również książka Magia mózgu, która zawiera wiele ćwiczeń tłumaczących prawidła rządzące neurobiologią i magią, jak również do szybkiego opanowania sztuki inwokacji, ale nie tylko – efektem tych ćwiczeń może być to, że staniesz się ekspertem od stosowania w praktyce Prawa Przyciągania. Karta Siła wskazywać też może na techniki pracy z ciałem, które wzmocnią zarówno Twoją siłę fizyczną, jak i psychiczną.

IX Eremita – wypróbuj pracę z aurą i uzdrawianie duchowe. Sięgnij po np. Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania bądź po bestsellerową książkę Dłonie pełne światła.

X Koło Fortuny – zainteresuj się diagnostyką karmiczną. Koło Fortuny jest w Tarocie kartą wskazującą na przeznaczenie. W mitologii greckiej występują trzy boginie znane jako Mojry. Jako boginie losu przędły one przeznaczenie człowieka w momencie jego narodzin. W podobny sposób możemy dostrzec, że na Kole Fortuny przędzona jest nić przeznaczenia każdego człowieka. Teoretyczną wiedzę o karmie znajdziesz w serii książek Siergieja Łazariewa Diagnostyka karmy. Wiele praktycznych ćwiczeń i medytacji, które pozwolą Ci zagłębić się w swoją duszę znajdziesz w książkach Diagnostyka karmiczna oraz Samoleczenie metodą diagnostyki karmicznej. Wśród praktyk buddyjskich istnieją mantry, których słuchanie i śpiewanie pomaga oczyścić karmę, należy do nich na przykład mantra Maakaral Shivaaya Namaha, której posłuchasz tutaj >>

XI Sprawiedliwość – zastanów się nad radiestezją, pracą z wahadełkiem bądź różdżką. Inspiracją do tego była waga, którą Sprawiedliwość trzyma w dłoni.

XII Wisielec – to może być dobry czas na zgłębienie tajników medytacji. W mitologii nordyckiej bóg Odyn zawisł na drzewie i otrzymał runy, które przekazał ludziom, z tego powodu karta Wisielec wskazuje też na runy >>

XIII Śmierć – odpowiednia dla Ciebie jest praca z energią transformacji typu psychomagii, najbardziej znanej dzięki pracom Jodorowskiego, ale również magia śmierci. Przeczytaj dłuższy darmowy fragment książki La Santa Muerte, może to właśnie system magiczny odpowiedni dla Ciebie.

XIV Równowaga – poprzez wspaniałego Anioła na karcie wskazuje, że możesz dobrze czuć się w pracy z energiami Aniołów. Mogą to być anielskie medytacje czy odczyty z kart anielskich, znajdź najlepszy dla siebie sposób na nawiązanie kontaktu z Aniołami. Naszym niebiańskim opiekunom poświęcona została cała kategoria w CzaryMary.pl >> 

XV Diabeł – to odpowiednią dla Ciebie może okazać się praca z energią. Odkrywaj i badaj swoje możliwości, bo może okazać się, że Twoja energia jest w stanie uzdrawiać.

XVI Wieża Boga – zainteresuj się Feng Shui, chińską sztuką aranżacji przestrzeni. Jest to troszkę przekornie, bo obraz na karcie przedstawia walącą się wieżę, zaś dzięki zasadom Fehg Shui wprowadzisz w swoje otoczenie energie sprzyjające zdrowiu, harmonii i pomyślności. Odwiedź kategorię poświęconą tej dziedzinie, a chcąc ją poznać od podstaw, sięgnij po książkę Feng Shui w twoim domu.

XVII Gwiazda – to może być dobry czas na zgłębienie tajników astrologii. Inspiracją dla Ciebie stać się może horoskop na każdy miesiąc, który znajdziesz na serwisie z CzaroMarowym horoskopem, opracowywany przez profesjonalną astrolog. Dokładnie opisuje, jakie warunki wynikają z danego układu gwiazd i w ten sposób możemy sprawdzać też własną wiedzę. W języku polskim wydane zostało obszerne, znakomite opracowanie Astrologia klasyczna wybitnego Hrabiego Siergieja Wrońskiego – w kolejnych tomach tej serii przedstawione zostały cechy znaków zodiaku, planet i ich wpływu na nasze życie.

XVIII Księżyc – wypróbuj magii księżycowej i pracy ze snami. Wiele rytuałów na pełnie, ale również na nowie Księżyca na każdy miesiąc roku znajdziesz w książce Magia księżycowa. Techniki pracy ze snami przybliży Ci książka Alchemia snów, lecz pomocny okaże się też każdy sennik, który rozszerzy Twoją znajomość symboli, które może podsuwać nam nasza podświadomość w czasie snu. Może staniesz się znakomitym interpretatorem marzeń sennych!

XIX Słońce – zaś Słońce to powiązane jest z żywiołem Ognia, wypróbuj więc działania magii świec. Znaczenie kolorów świec w rytuałach magicznych znajdziesz tutaj >>, zaś w arkana tej sztuki magicznej wprowadzi Cię książka Bereniki Tern Tajniki magii świec. Może zainteresuje Cię książka Magia Słońca na co dzień? Zawiera rytuały słoneczne, podaje pomysły na uroczystości i zabawy związane z przemieszczaniem się Słońca przez kolejne znaki zodiaku, które pomogą Ci połączyć się z najsilniejszą energią naszej części Wszechświata.

XX Sąd Boży – spróbuj pracy z uzdrawiającą siłą dźwięku. Na karcie Anioł dmie w róg i wzywa ludzi na Sąd ostateczny. Ten dźwięk ożywia umarłych. Dźwięk ma uzdrawiającą siłę, nawet Twój głos ją posiada! Przekonasz się o tym dzięki książce Uzdrawianie dźwiękiem autorstwa Shirlie Roden. Niezwykłym doświadczeniem jest udział w koncercie mis grających – być może granie na misach będzie dziedziną, którą poznasz w najbliższym czasie. Szeroki wybór tybetańskich mis grających znajdziesz tutaj >>

XXI Świat – wskazuje na to, że jesteś gotów na połączenie w swojej praktyce kilku dziedzin ezoterycznych. Przykładowo, jeśli używasz kart Tarota, możesz rozszerzyć swoje poznanie poprzez naukę astrologii czy numerologii, bądź dodać do tego odczyty z rozkładów run lub kart anielskich. Połącz pracę z dźwiękiem z czakroterapią przy pomocy kryształów i kamieni szlachetnych. Z pewnością sam stworzysz własne, ciekawe połączenie różnych dziedzin..

Mam nadzieję, że te zestawienie będzie to dla Ciebie pomocne!

 

Masz własną talię kart Tarota?

Jeśli posiadasz talię kart Tarota, po wykonaniu zwyczajowych czynności wstępnych zadaj pytanie „Jaką dziedzinę ezoteryki teraz zgłębić?”. Wyciągnij z talii jedną kartę i sprawdź w opisie Wielkich Arkan, jakie wskazówki ze sobą niesie.

Możesz również wykonać rozkład kart Tarota, który rozjaśni Twoje wątpliwości. Ze swojej strony proponuję Ci rozkład „Szkoła magii” autorstwa Sashy Graham, pochodzący z książki „365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki„.

Rozkład Szkoła magii

Potasuj talię, wybierz z niej 6 kart Tarota i rozłóż je według schematu zamieszczonego obok. Oto, na jakie pytania odpowiadają karty na poszczególnych pozycjach:

  1. Jak mogę dokonać transformacji mojej świadomości?
  2. Jakie konkretne działania mogę podjąć, aby rozbudzić energię w moim ciele?
  3. Jakie uśpione umiejętności kryją się we mnie?
  4. Jakie doświadczenie jest mi potrzebne?
  5. Jaka wiedza czeka na mnie?
  6. Jak w efekcie zmieni się moje doświadczanie życia?

Według Sashy karty w tym rozkładzie należy rozłożyć w kole, który jest symbolem całości, jedności i nieskończoności.

Nazwą powyższy rozkład kart Tarota nawiązuje do greckich i rzymskich szkół magii, które w świecie starożytnym były instytucjami publicznymi. W magicznej szkole wiedzę zdobywa się przechodząc przez kolejne stopnie, inicjacje i rytuały. Nawet praktykując samodzielnie każdej lekcji należy doświadczyć, aby jej zrozumieć, bo najgłębsze tajemnice i ukryte światy można poznać tylko przez doświadczenie.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (14 głosów, średnia: 4,36 z 5)
Loading...