Zimowe przesilenie – śmierć i odrodzenie

15578637_10154839447757277_5331779072398474590_n

Okres zimowego przesilenia, kiedy Słońce najkrócej widoczne jest na niebie to czas odpowiadający księżycowemu nowiowi – moment śmierci i odrodzenia. Do tego momentu Słońce pławiło się w wodzach płodowych ciemności, by narodzić się własnie w dniu przesilenia zimowego. Wiele starożytnych religii moment ten traktuje jako dzień święty. Od tysięcy lat panował na Ziemi kult Słońca i pogańskie religie oddające cześć naturalnym cyklom przyrody. Zatem można stanowczo stwierdzić, że Boże Narodzenie w swoim pochodzeniu było poganinem, zanim zostało ochrzczone przez wyznawców chrześcijaństwa. W Encyklopedii Katolickiej z 1908 roku stwierdzono, że Boże Narodzenie nie znajdowało się w wykazie ważnych świąt Kościoła, do momentu kiedy 25 grudnia (okres przesilenia zimowego) zaadoptowano na potrzeby uczczenia narodzin Chrystusa (nazywanego przez ojców kościoła Słońcem Sprawiedliwości).


10402728_844290775637766_2317110659891520075_n
Prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia jest kult Słońca; to przypomnienie, że wszelkie życie na Ziemi zawdzięcza swoje życie Słońcu. Liczne wierzenia i rytuały były związane z tym magicznym czasem – miały one na celu wspieranie Słońca w jego odrodzeniu. Okres 19 – 24 grudnia to czas Zimnego Słońca. Przez tych kilka dni na Ziemię będą schodziły bardzo mocne strumienie energii co przyniesie mocne zmiany w świadomości ludzi. Dni 21 i 22 grudnia są najkrótsze w roku, a noc z 21 na 22 grudnia – jest najdłuższa. Nasi przodkowie w te dni zaznaczali następny obrót koła roku, radowali się powrotem siły, narodzinami Słońca… Boga w sobie.

To doskonały moment do podjęcia analizy swoich osiągnięć mijającego roku, pozbywania się starego, niepotrzebnego balastu i transformowania energii. Właśnie teraz nastaje najbardziej sprzyjający czas do tego, żeby zmienić swój los – sam Wszechświat  nam w tym sprzyja. Dlatego głośno wypowiadajmy swoje życzenia, określajmy cele i planujmy przyszły rok.

A jak obchodzą ten ważny i piękny czas doświadczeni Czarodzieje?

1. OCZYSZCZANIE PRZESTRZENI domowej ze wszystkiego starego i zbędnego. Warto uprzątnąć również swoje stanowisko pracy, przestrzeń biurową, garaż. Pamiętaj, aby porządki świąteczne objęły nie tylko plan fizyczny, ale również myśli i świadomość. Podczas pracy poproś o wsparcie żywioły: powietrza (dym kadzidła, świeży powiew powietrza, dźwięk dzwonków), wody z solą, ognia (świecy woskowej)

2. OCZYSZCZANIE SIEBIE i swojej świadomości od starych, przeżytych postaw i przekonań, negatywnych myśli, a także niepotrzebnych kontaktów. Warto wtedy porządnie wymoczyć się w wodzie z solą, wypocić w saunie. Jeśli nie masz do dyspozycji wanny to weź prysznic i wyobrażaj sobie, że woda zmywa z ciebie wszelkie nagromadzone emocje gniew, strach, żal.

3. ZWROT DŁUGÓW zarówno finansowych, materialnych jak i obietnic. To doskonały moment, aby dokończyć wszelkie rozpoczęte, odkładane sprawy lub też ułożyć plan ich ostatecznej realizacji.

4. MYŚLENIE POZYTYWNIE z przeświadczeniem, że  w tym okresie rosnącego Słońca wszystkie  słowa i myśli mogą przejawić się,  siły na spełnienie swoich marzeń będą rosnąć razem z nim. Warto na głos wypowiadać swoje pragnienia i zamiary.

5. DUCHOWA PRAKTYKA. W tym czasie wszelkie duchowe praktyki mają olbrzymia moc, gdyż bardzo łatwo przychodzi nam zestrojenie się z energiami Wszechświata. Naturalne rytmy przyrody sprzyjają odrodzeniu pragnień duszy, urealnieniu ich, odrodzeniu w doczesnym życiu.

6. POWITANIE SŁOŃCA O ŚWICIE. Rankiem 22 grudnia o wschodzie słońca przywitaj radośnie nowo narodzone słonko składając mu życzenia z powodu narodzin. Podziękuj za życie <3

drzewa-zima-zachod-slonca-droga-zakret-1

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 4,43 z 5)
Loading...