Zimowe przesilenie – śmierć i odrodzenie

Okres zimowego przesilenia, kiedy Słońce najkrócej widoczne jest na niebie to czas odpowiadający księżycowemu nowiowi – moment śmierci i odrodzenia. Do tego momentu Słońce pławiło się w wodzach płodowych ciemności, by narodzić się własnie w dniu przesilenia zimowego. Wiele starożytnych religii moment ten traktuje jako dzień święty. Od tysięcy lat panował na Ziemi kult Słońca i pogańskie religie oddające cześć naturalnym cyklom przyrody. Zatem można stanowczo stwierdzić, że Boże Narodzenie w swoim pochodzeniu było poganinem, zanim zostało ochrzczone przez wyznawców chrześcijaństwa. W Encyklopedii Katolickiej z 1908 roku stwierdzono, że Boże Narodzenie nie znajdowało się w wykazie ważnych świąt Kościoła, do momentu kiedy 25 grudnia (okres przesilenia zimowego) zaadoptowano na potrzeby uczczenia narodzin Chrystusa (nazywanego przez ojców kościoła Słońcem Sprawiedliwości).

Prawdziwym znaczeniem Bożego Narodzenia jest kult Słońca; to przypomnienie, że wszelkie życie na Ziemi zawdzięcza swoje życie Słońcu. Liczne wierzenia i rytuały były związane z tym magicznym czasem – miały one na celu wspieranie Słońca w jego odrodzeniu. Okres 19 – 24 grudnia to czas Zimnego Słońca. Przez tych kilka dni na Ziemię będą schodziły bardzo mocne strumienie energii co przyniesie mocne zmiany w świadomości ludzi. Dni 21 i 22 grudnia są najkrótsze w roku, a noc z 21 na 22 grudnia – jest najdłuższa. Nasi przodkowie w te dni zaznaczali następny obrót koła roku, radowali się powrotem siły, narodzinami Słońca… Boga w sobie.

To doskonały moment do podjęcia analizy swoich osiągnięć mijającego roku, pozbywania się starego, niepotrzebnego balastu i transformowania energii. Właśnie teraz nastaje najbardziej sprzyjający czas do tego, żeby zmienić swój los – sam Wszechświat  nam w tym sprzyja. Dlatego głośno wypowiadajmy swoje życzenia, określajmy cele i planujmy przyszły rok.

A jak obchodzą ten ważny i piękny czas doświadczeni Czarodzieje?

1. OCZYSZCZANIE PRZESTRZENI domowej ze wszystkiego starego i zbędnego. Warto uprzątnąć również swoje stanowisko pracy, przestrzeń biurową, garaż. Pamiętaj, aby porządki świąteczne objęły nie tylko plan fizyczny, ale również myśli i świadomość. Podczas pracy poproś o wsparcie żywioły: powietrza (dym kadzidła, świeży powiew powietrza, dźwięk dzwonków), wody z solą, ognia (świecy woskowej)

2. OCZYSZCZANIE SIEBIE i swojej świadomości od starych, przeżytych postaw i przekonań, negatywnych myśli, a także niepotrzebnych kontaktów. Warto wtedy porządnie wymoczyć się w wodzie z solą, wypocić w saunie. Jeśli nie masz do dyspozycji wanny to weź prysznic i wyobrażaj sobie, że woda zmywa z ciebie wszelkie nagromadzone emocje gniew, strach, żal.

3. ZWROT DŁUGÓW zarówno finansowych, materialnych jak i obietnic. To doskonały moment, aby dokończyć wszelkie rozpoczęte, odkładane sprawy lub też ułożyć plan ich ostatecznej realizacji.

4. MYŚLENIE POZYTYWNIE z przeświadczeniem, że  w tym okresie rosnącego Słońca wszystkie  słowa i myśli mogą przejawić się,  siły na spełnienie swoich marzeń będą rosnąć razem z nim. Warto na głos wypowiadać swoje pragnienia i zamiary.

5. DUCHOWA PRAKTYKA. W tym czasie wszelkie duchowe praktyki mają olbrzymia moc, gdyż bardzo łatwo przychodzi nam zestrojenie się z energiami Wszechświata. Naturalne rytmy przyrody sprzyjają odrodzeniu pragnień duszy, urealnieniu ich, odrodzeniu w doczesnym życiu.

6. POWITANIE SŁOŃCA O ŚWICIE. Rankiem 22 grudnia o wschodzie słońca przywitaj radośnie nowo narodzone słonko składając mu życzenia z powodu narodzin. Podziękuj za życie <3

 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 4,43 z 5)
Loading...