Wezwanie z błogosławieństwem Nowego Roku Czarownic

Dla czarownic Samhain, noc z 31 października na 1 listopada, jest końcem starego i początkiem nowego roku. W tym momencie Koła Roku Bogini zstąpiła już z ziemi do świata zmarłych, gdzie spotka się i połączy ze swoim ukochanym, umierającym Bogiem. To właśnie otwarcie przez nią drzwi do świata umarłych powoduje, że zasłona między światami staje się tak cienka. Przeprowadzane są w tym czasie rytuały dla uhonorowania zmarłych, szczególnie osób, które odeszły w minionym roku. O sposobie celebrowania rytuału naszych rodzimych Dziadów przeczytasz we wcześniejszym wpisie TUTAJ >>

Jeśli chcesz pobłogosławić początek Nowego Roku Czarownic, skorzystaj ze słów poniższego wezwania.

blog

Rytuał najlepiej wykonać na świeżym powietrzu, lecz jeśli nie masz takiej możliwości wystarczy, że na chwilę uchylisz okno w pokoju, w którym odprawiasz rytualne czynności.  Przygotuj kadzidło, świecę, miseczkę z wodą oraz kielich z odrobiną piwa lub wina – będą one potrzebne do przeprowadzenia rytuału. Po wykonaniu wstępnych czynności, zapal świecę i ofiarne kadzidełko, skrop przestrzeń wodą, wznieś w toaście kielich z piwem lub winem i powiedz na głos poniższe słowa:

Wezwanie z błogosławieństwem Nowego Roku

Oddaję ci cześć, Nowy Roku!
Oczyszczam cię wodą,
składam ci piwo w darze,
rozjaśniam cię ogniem,
okadzam cię powietrzem.

Przekaż mi swoją jasność,
niech wszystkie moje wysiłki okażą się owocne,
abym żyła radośnie.

Podtrzymuj mnie na duchu,
spraw, by świat był wesoły.
Witaj, Nowy Roku, w noc sabatu Samhain!

Oczywiście, do wezwania możesz dodać swoje własne, osobiste prośby. Święto Samhain to czas na błogosławieństwa, ponieważ magia sezonu sprzyja działaniom mogącym osłodzić nam przyszłość. Pobłogosław więc ziemię, pobłogosław rodzinę, pobłogosław siebie i rok, który nadchodzi!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...