Magiczne znaczenie czerwonej nitki.

 

129743950_krasnaya_nit

Bransoletka Czerwona nić z symbolem, którą możesz nabyć TUTAJ

Coraz więcej ludzi nosi na nadgarstku lewej dłoni szkarłatną nitkę.

Co to oznacza?

Czy nosimy to dla ozdoby… dla mody? 

Czy ta ozdoba ma jakiś ukryty sens?

Spróbujmy rozważyć ten problem z innej perspektywy. Oczywiście czerwona nić jest ozdobą, trochę nietypową, prostą, ale piękną, wyraźnie podkreślającą indywidualność swego właściciela lub wzmacniającą go. Wpływ aktualnych trendów jest tu również istotny, ponieważ coraz częściej widzimy czerwoną nitkę na rękach znanych ludzi, do których należy Madonna, David Beckham, Bill Clinton, Paris Hilton, a z polskiej areny: Maryla Rodowicz czy Kayah. Jednak oprócz urody i mody, czerwona nić jest również talizmanem ochronnym, o którym wiedziały nasze prababki. Informacje o właściwościach ochronnych czerwonej nici znajdziecie zapewne w ezoterycznych sklepach , które sprzedają różne amulety i talizmany.

011sms96

Czerwona nić kabalistyczna jest uważana za talizman ochronny, chroniący użytkownika przed złym okiem, wypadkami, awariami i innymi negatywnymi doświadczeniami życiowymi.

Aby nitka „działała” dobrze, istnieją pewne zasady. Czerwoną nić należy wiązać na lewym nadgarstku, w uroczystym nastroju, w miejscu wyciszonym. Powinna robić to dla nas osoba przyjazna, godna zaufania. Dobrze jest wtedy recytować ulubione modlitwy, afirmować obfitość i dobrostan. Do wykonania nitkowego amuletu powinno być preferowane naturalne włókno. Nić wiążemy na siedem węzłów, a nadmiar nitki ucinamy i wrzucamy do portfela „na bogactwo”. Nitki nie zdejmujemy do momentu aż sama nie spadnie. Wtedy jest to znak, że własnie zadziałały jej ochronne moce, jej rola się wypełniła. Jeśli mamy potrzebę możemy zawiązać sobie kolejną czerwona nić.

Jeśli chodzi o kolor czerwony, to samo ma także duży wpływ na człowieka, na jego nastrój i uczucia. Czerwony symbolizuje miłość, aktywność, entuzjazm, pomaga w zwalczeniu nudy, lenistwa i depresji, co czyni człowieka bardziej wesołym i energicznym. Jeśli czerwonego jest zbyt wiele, na przykład w ubiorze lub otoczeniu, to może to spowodować przeciążenie psychiki. Wyraża się to w dyskomforcie, rozdrażnieniu, nadpobudliwości, gniewie, złości zwiększonym ciśnieniu krwi. Oczywiście w przypadku czerwonej nici nie mamy się czego obawiać :)

25122

Oprócz czerwonej nici, istnieje wiele innych magicznych przedmiotów, które maja nam przypominać o własnej mocy. talizmany i amulety są bardzo różne, na każdy gust i budżet. Wybierz talizman, który przemawia do twojej wyobraźni, współgra z twoja estetyką. Harmonia na zewnątrz sprzyja harmonii wewnątrz.

Możliwe jest również odprawienie rytuału z czerwoną nicią.

Sprawdź także działanie czerwonej świecy.

wiccan-amulets-and-talismans

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (25 głosów, średnia: 3,84 z 5)
Loading...