Polskie runy przemówiły

SLOVO01Runy prawdopodobnie najbardziej kojarzą się z alfabetem Wikingów, istnieją jednak i polskie runy. Odnajdywane są na artefaktach archeologicznych wydobywanych z terenu całej Słowiańszczyzny. Troszkę przypominają wyglądem runy Futharku, lecz wiele je różni, również znaczenie mogą mieć inne (na przykład: X w alfabecie Wikingów oznacza G, w runach słowiańskich przedstawia literę S).

Jeśli ciekawi Cię temat polskich run, sięgnij do książki „Polskie runy przemówiły” Winicjusza Kossakowskiego. Wydanie papierowe książki jest idealne dla osób, które nie lubią czytać książek zeskanowanych w formacie pdf, bo tak właśnie jest udostępniana w internecie. Książka jest duża, formatu A4, jedynie okładka mogłaby być grubsza, chociaż łączyłoby się to ze wzrostem ceny. Ilustracje i skany są czarno-białe.

alfabet

W książce „Polskie runy przemówiły” nie znajdziesz przykładów zastosowania run słowiańskich w magicznych celach. To książka dla pasjonatów słowiańskiej kultury, historyków, osób interesujących się starożytnymi alfabetami. Znajdziesz w niej wiele przypuszczeń, bo nie wszystkie odkrycia są oczywiste czy kompletne na tyle, by odczytać w całości runiczne zapisy. Jednak dla osób żywo zainteresowanych tematem to cenna perełka.

Na kanale Porozmawiajmy TV zamieszczony został niemal półtoragodzinny wykład Winicjusza Kossakowskiego o polskich runach, który miał miejsce podczas Słowiańskiego Wiecu w Radzimowicach, 24 czerwca 2016:

To bardzo ciekawy wykład, dzięki któremu m.in. zrozumiesz, jak tworzyć runy, zapraszam :)

Książkę „Polskie runy przemówiły” zamówisz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...