Czy modlitwy mogą nas zmienić?

Z definicji modlitwa to skierowanie swoich myśli do istoty lub istot, mogących być lub będących przedmiotem kultu. Wznosimy swoje prośby do Boga, świętych, do aniołów, w tym do Anioła Stróża, możemy prosić o prowadzenie swego przewodnika duchowego, patrona, nawet odwołujemy się do wiedzy naszego Wyższego Ja.

praying-womanCzy modlitwy mogą nas zmienić? Tak, jeśli totalnie wierzymy w to, co myślimy w trakcie ich wypowiadania, a nie są jedynie zlepkiem słów, które ktoś kazał nam kiedyś powtarzać. Najlepsza modlitwa to ta płynąca prosto z serca, z prawdziwej potrzeby duszy.

To właśnie o modlitwach, które mają moc transformacji życia, pisze Tosha Silver w książce Modlitwy, które cię zmienią.  Tosha jest doradcą duchowym, która od młodości praktykuje zawierzanie się Sile Wyższej, Bogu, Opatrzności (jest wiele określeń Boskości i każdy może zwracać się do niej w dowolny sposób).

Tosha bardzo wcześnie dostrzegła, że zwykłe afirmacje nie są w stanie pomóc jej w momentach silnych przeżyć i osobistych dramatów. Zaczęła zwracać się do Boga słowami, które nazywam modlitwami zawierzenia.

Tosha zauważyła, że jeśli udaje się jej bezgranicznie zaufać Sile Wyższej, dostrzegać znaki i podążać za nimi, to cała sytuacja dzieje się z największym dobrem dla niej i wszystkich zainteresowanych (tak, dokładnie jak w efekcie działań magicznych :) tzw. białej magii). Zaczęła więc żyć w taki sposób. Z czasem jej umiejętność tworzenia krótkich modlitw dopasowanych do każdej możliwej sytuacji i zebrane doświadczenia (nie tylko swoje, ale też znajomych jej osób) przyczyniły się do powstania tej książki. Oto przykład jednej z modlitwy, odpowiedniej dla osób szukających idealnego partnera:

modlitwa

Modlitwy są proste i łatwo zrozumieć sposób ich tworzenia. Dzięki odpowiedniemu sformułowaniu swojej intencji mamy szansę zmiany swojego nastawienia do danego problemu, odpuszczenia, jeśli potrzeba, okazywania wdzięczności, bo pozwala to na dostrzeżenie dobra w naszym życiu i przyciągnięcie go w większej ilości. Po prostu – pozwala cieszyć się nadchodzącą chwilą. Dzięki temu właśnie modlitwy mogą nas zmienić :)

Książkę „Modlitwy, które cię zmienią” Toshy Silver zamówisz w CzaryMary.pl TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...