Mandale z energiami czakr malowane na szkle

Znakomitą metodą pracy z energią czakr, czyli centrów energetycznych w naszym organizmie, jest medytacja z wykorzystaniem kolorów. Każda czakra ma przypisane do siebie barwy, medytacja z nimi pozwala oczyścić i wzmocnić dany ośrodek energii. Temu zadaniu służyć mają malowane na szkle witraże z kolorowymi mandalami z symbolami czakr.

Mandalę można zawiesić na ścianie, a jeszcze lepiej – na oknie, gdzie światło będzie mogło przez nie przepływać i wydobywać z niej tęczę kolorów. Dostępne są szklane mandale z wizerunkami siedmiu głównych czakr. Są świetnym pomysłem na piękny, oryginalny prezent! Oto ich krótkie przedstawienie, pochodzące z treści ich opisów opracowanych przez twórczynię mandal, Panią Dorotę:

Pierwsza czakra

Czakra korzenia umiejscowiona jest w ciele w obszarze między odbytem a genitaliami w okolicy splotu miednicy. Związana jest z potrzebami fizycznymi i podstawowym ludzkim przetrwaniem.

 • Zrównoważona czakra podstawy – osoba opanowana, o dużej energii fizycznej, mocno stojąca na ziemi, zdrowa.
 • Czakra zbyt otwarta wirująca za szybko – przedstawia osobę tyrana i egocentryka o przesadnie materialistycznym podejściu,
 • Czakra zablokowana wirująca zbyt wolno lub wcale – osoba potrzebująca wsparcia emocjonalnego, o niskiej samoocenie i zachowaniach autodestrukcyjnych, bojaźliwa.

Druga czakra

Swadhisthana, druga czakra – czakra krzyżowa – umieszczona jest w okolicach splotu podbrzusznego i genitaliach. Jej nazwa oznacza „miejsce, w którym zamieszkuje Jaźń„.

 • Czakra zbyt otwarta (wiruje za szybko): osoba niezrównoważona emocjonalnie, fantasta, manipulator, uzależnienie od seksu;
 • Czakra zablokowana (wiruje za wolno lub nie wiruje): nadwrażliwość, samokrytyka, nieuzasadnione poczucie winy, oziębłość lub impotencja;
 • Czakra zrównoważona: ufność, komunikatywność, harmonia w uczuciach, twórcze podejście;

Trzecia czakra

Manipura to sanskrycka nazwa czakry splotu słonecznego, a oznacza „połyskujący klejnot”. Związane z tą czakrą ruch i zmiana to przekształcanie ego tak, by cechowało je poczucie władzy i mocy decydowania.

 • Czakra zbyt otwarta (wiruje za szybko): gniew, władczość, pracoholizm, arbitralność i wyniosłość.
 • Czakra zablokowana (wiruje za wolno lub nie wiruje): nadmierne przejmowanie się tym, co myślą inni; lęk przed samotnością, niepewność, potrzeba ciągłego dodawania otuchy.
 • Czakra zrównoważona: szacunek dla siebie i innych, siła osobowości, spontaniczność, brak zahamowań.

Czwarta czakra

Czwarta czakra usytuowana jest w środku klatki piersiowej, pośredniczy pomiędzy światem ducha a światem materii. Poprzez tą czakrę nawiązujemy czułe i bezinteresowne związki miłości z innymi ludźmi.

 • Zbyt otwarta czakra (wiruje za szybko) – zaborczość, interesowna miłość, karanie odbieraniem uczuć, nadmierne dramatyzowanie;
 • Zablokowana czakra (wiruje za wolno lub nie wiruje) – lęk przed odrzuceniem, kochanie „za bardzo”, poczucie zbyt małej wartości, by otrzymać miłość, użalanie się nad sobą;
 • Zrównoważona czakra (wiruje z prawidłową szybkością) – współczucie, bezwarunkowa miłość, dbałość, potrzeba duchowego doświadczania miłości.

Piąta czakra

Czakra gardła, Wiszuddha, jest pierwszym z wyższych ośrodków energii związanym z komunikowaniem się, wyrażaniem siebie i tworzeniem poprzez dźwięk.

 • Czakra zrównoważona: dobra komunikacja, zadowolenie, łatwość medytacji, inspiracja artystyczna.
 • Czakra zbyt otwarta: zbytnia gadatliwość, dogmatyczność, zadufanie w sobie, arogancja;
 • Czakra zablokowana: hamowanie autoekspresji, nieodpowiedzialność, niekonsekwencja w poglądach.

 

Szósta czakra

Adżna, nazwa czakry trzeciego oka, oznacza postrzegać, wiedzieć, panować. Podczas gdy fizyczne oczy są naszymi narzędziami do postrzegania rzeczy namacalnych, szósta czakra, czyli „trzecie oko”, daje nam możliwość intuicyjnego poznania spraw, na które nie ma konkretnego dowodu.

 • Czakra zbyt otwarta (wiruje za szybko): osoba wysoce logiczna, dogmatyczna, autorytatywna, arogancka,
 • Zablokowana czakra (wiruje za wolno lub nie wiruje):  niezdyscyplinowanie, obawa przed sukcesem, skłonności do schizofrenii, zbyt skąpe zamierzenia,
 • Zrównoważona czakra (utrzymuje równowagę i wiruje z prawidłową szybkością): osoba charyzmatyczna, o wielkiej intuicji, nie przywiązana do rzeczy materialnych, może doświadczać niezwykłych rzeczy.

Siódma czakra

Czakra korony, siódma czakra – początek i koniec podróży, ponowne narodziny do nieustannego szukania nowych doświadczeń. Zbudziwszy swoją czakrę korony głowy, otwieramy przed sobą możliwość czerpania korzyści z nieograniczonej przestrzeni i czasu oraz boskiej mądrości i zrozumienia.

Same mandale oraz dłuższe opisy ich właściwości znajdziesz w Profesjonalnym Sklepie Magicznym CzaryMary.pl TUTAJ >>

 

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...