Znaczenie drzwi wejściowych do domu według feng shui

Korzystanie z zasad feng shui w mieszkaniu przynosi więcej szczęścia, zadowolenia oraz dostatku w każdej dziedzinie życia wszystkim domownikom. W niezwykle prosty sposób zasady te objaśnia Richard Webster w książce Feng shui w twoim domu. To właśnie z niej pochodzą informacje o wpływie drzwi na feng shui mieszkania, mam nadzieję, że okażą się one dla Ciebie przydatne.

Feng shui kładzie nacisk na jak najwydajniejsze wykorzystanie energii chi. Chi to uniwersalna siła życiowa obecna we wszystkim, co żyje. Przyroda wytwarza ją nieustannie, również wszystko, co zostaje wykonane idealnie (na przykład dzieła sztuki) wytwarza chi. W swoim mieszkaniu powinniśmy tworzyć takie warunki, by pojawiało się w nim jak najwięcej pozytywnej energii chi, która poprawia witalność i zapewnia dobre samopoczucie.

wejscie

W tym przypadku drzwi wejściowe znajdują się naprzeciw okna na tylnej ścianie domu. Dobrym rozwiązaniem, aby zatrzymać chi w mieszkaniu, byłoby np. ustawienie między nimi parawanu.

Większość chi wpada do mieszkania przez drzwi frontowe. W związku z tym główne wejście powinno być dobrze oświetlone i zachęcać energię do wpływania do środka. Drzwi do mieszkania powinny otwierać się do środka, w przeciwnym wypadku zakłócają przepływ chi. Stojąc w drzwiach wejściowych powinniśmy widzieć część wnętrza, powinno sprawiać wrażenie pogodnego i przestrzennego. Chi jest ograniczone i słabe, jeśli drzwi otwierają się na malutki przedpokój. Rozwiązaniem w tym przypadku może być powieszenie dużego lustra, które symbolicznie powiększa rozmiar przedpokoju.

wejscie2Drzwi wejściowe nie powinny też znajdować się naprzeciw okna, ponieważ większość wpadającego przez nie chi od razu ucieknie oknem. Rozwiązaniem na to może być ustawienie parawanu między drzwiami a oknem, aby je odgrodzić od siebie.

Drzwi wejściowe nie powinny też znajdować się bezpośrednio naprzeciw wejścia do toalety, która wytwarza negatywne chi. Jeśli w swoim mieszkaniu masz taki układ, zawsze zamykaj drzwi do toalety, a po ich zewnętrznej stronie powieś lustro, które sprawi, że symbolicznie zniknie ona z mieszkania.

Na koniec ciekawostka: drzwi nieużywane mogą przynosić pecha.

Drzwi są po to, żeby z nich korzystać. Jeśli stwierdzasz, że niektóre drzwi w domu są nieużywane, powinieneś pamiętać albo o korzystaniu z nich, by działały na Twoją korzyść, albo symbolicznie sprawić, by zniknęły, wieszając na nich lustro. Jeśli na przykład jakiś członek rodziny wyjedzie, a drzwi do jego pokoju są zamknięte, powinieneś je parę razy dziennie otwierać i zamykać, tak by wciąż działały.

Kiedy chi już wpłynie do domu, powinniśmy je zachęcić do krążenia po całym mieszkaniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w świetnej książce Richarda Webstera Feng shui w twoim domu >>

9788365442109

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (6 głosów, średnia: 3,67 z 5)
Loading...