Matczyna energia Wszechświata

Przejawy kobiecej energii są najbardziej widoczne u matki.

Jej miłość jest współczująca, pielęgnująca i życzliwa. Doskonale potrafi wczuć się w sytuację drugiego człowieka, potrafi się z nim łączyć, niczym matka ziemia przyjmuje wszystko w siebie. Prawdziwa kobieca energia głęboko odczuwa potrzeby nie tylko swoje i członków swojej rodziny, ale także każdej duszy, zwierzęcia, rośliny i minerału. Jej głęboka empatia wibruje przez serca wszystkich.

Matczyną energią jest ta, która kocha nas bez względu na to, co robimy. Jest to najwyższa, najbardziej boska miłość ze wszystkich. Dziecko potrzebuje tej doskonałej miłości, którą matczyna energia manifestuje.

Jakże odżywcze jest poczucie, że będąc dziećmi wszechświata, jesteśmy kochani zupełnie za darmo, choćby nie wiem co się wydarzyło. Ta forma miłości jest niezbędna do tego by młody organizm zdrowo się rozwijał, aby mógł sprawnie funkcjonować w świecie w wieku dojrzałym.

Wszystkie nasze problemy na świecie wywodzą się z braku doświadczania energii matki.

Zdolność czerpania oparcia i poczucia bezpieczeństwa z życia tu na Ziemi zależna jest od umiejętności otwarcia się na matczyną energię i w pełnym zaufaniu oddania się w opiekuńcze ramiona matki. Warunkiem spełnienia się tego procesu jest pełne szacunku zaufanie, że jest to co mnie spotyka, właśnie ta, a nie inna matka jest dla mojego rozwoju najlepsza.

Bezpośrednim archetypem matki jest Natura, która stale nas otacza swoja opieką, ucząc przy tym życia… wdzięczności, szacunku, pokory.

Aby poczuć jej bezwarunkową miłość usiądźmy na chwilę na łonie przyrody i zaoferujmy naszą wdzięczność, która jest niezbędna przy pobieraniu życiodajnej siły.

Energia matki

Energia Matki jest obecna w każdym z naszych działań. Jesteśmy połączeni z otaczającym nas, opiekuńczym wszechświatem, który mówi nam, że nigdy nie jesteśmy sami. Bywa, że dziecko we wzburzeniu mówi „zostaw mnie w spokoju”, jednak matka czeka cierpliwie i bezwarunkowo pomaga gdziekolwiek zaistnieje potrzeba.

Ta najwyższa z kobiecych energia zwiększa przepływ miłości we wszechświecie w bezwarunkowej jedności i zrozumieniu. Jej przepływ przebiega zupełnie za darmo bez względu na to kim jesteśmy.

Oto piękne ćwiczenie sprzyjające otwarciu się na tę przepiękną kobiecą energię, wnoszące do naszego życia poczucie bezpieczeństwa, a zatem otwierające na umiejętność czerpania obfitości w codziennym życiu.

  • Usiądź i skup się przez chwilę.
  • Skoncentruj się i poczuj autentyczną energię matki w tobie.
  • Jest to miłość, która łączy się z miłością, troską i życzliwością. Najwyższa energia matki nie osądza, ani nie próbuje wymusić zmiany. Jest delikatna i subtelna.
  • Energia matki rozumie i nie obwinia. Zawsze wybacza i nie krytykuje. Niczym przezroczysta fala, przepływa przez wszystko, bez żadnych utrudnień i przeszkód. Bardziej niż cokolwiek oferuje bezpieczeństwo i zaufanie. Energia matki jest zawsze i bez względu na wszystko. To jest ostateczna, bezwarunkowa miłość rodzi się z całkowitej wiary w Ciebie.
  • Wyobraź sobie siebie w środku tropikalnej dżungli. Jest cisza i bezruch. W tym samym czasie, z tej ciszy wyłania się ogrom hałasu, barw milionów zróżnicowanych form, pełna manifestacja życia w jego naturalnej, nieograniczonej formie. Wszystko to istnieje w doskonałej równowadze ze sobą,w jednej chwili jedno istnienie się rodzi, a inne odchodzi… naturalny puls życia, przypływ i odpływ. Wszystko istnieje w doskonałej równowadze.
  • Wyobraź sobie przez chwilę, że jest jedna energia, energia matki, która trzyma to wszystko w harmonii. Miłość, która łączy deszcz i światło z liśćmi kwiatów, które jednoczy rozkładające piętro lasów z ziemią i słońcem, gdzie ani jeden atom ekskrementów nie jest marnowany, każdy ma do wypełnienia swoje zadanie.
  • Następnie wejdź w to wszystko i poczuj się całością, częścią tego procesu życia. Uświadom sobie, że energia przepływa z matki poprzez każdy liść w lesie, przez każdy szelest w drzewach, każde źdźbło trawy… przez każdy pojedynczy atom Ciebie. Nie ma nic ważniejszego niż Ty, każdy atom ma swoje szczególne miejsce, każdy atom jest niezbędny i kochany.
  • Zdaj sobie sprawę, że energia matki jest wokół nas przez cały czas. Poczuj głęboką wdzięczność za życie dla przenikającej Ciebie matczynej energii.
  • Oddychaj głęboko. Otwieraj się na ten przepływ w zaufaniu i miłości coraz bardziej…

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...