Zioła na koszmary

Być może znasz osoby, którym przydatne będą zioła na koszmary, albo też sam do nich należysz. Każdemu z nas czasem śnią się koszmary, choćby raz na kilka czy kilkanaście miesięcy. Powinniśmy uświadomić sobie, że koszmary przynoszą nam niezwykle ważne informacje. Im bardziej są one przerażające, tym ważniejszy komunikat mają nam do przekazania, bowiem pokazują nasze największe lęki.

Zmierzenie się z trudnymi aspektami własnego życia nigdy nie jest łatwe, ale jeśli tego nie zrobimy, nasza psychika będzie próbowała zwrócić na nie uwagę w inny sposób, na przykład poprzez chorobę lub kryzys psychiczny.

Zioła na koszmary

Są zioła, które łagodzą koszmary i pomagają je zrozumieć. Pisze o nich Ted Andrews w swojej książce „Alchemia snów”. Oto kilka z nich:

Zioła na koszmary

  • Anyż – saszetka z anyżem może zapobiec pojawieniu się koszmarów. Anyż wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i wycisza emocje.
  • Cedr – zapach cedru działa oczyszczająco na otoczenie, a także stabilizuje i oczyszcza aurę. Przywraca równowagę emocjonalną i umysłową. Jest silnym lekarstwem na złe sny.
  • Jemioła – umożliwia spokojny sen i przekształca koszmary w piękne przeżycia. Można ją wkładać do saszetek ziołowych, kłaść na poduszce albo na wezgłowiu łóżka.
  • Portulaka – kolejne zioło, które można palić w kadzielnicy przed snem lub wkładać pod poduszkę. Chroni przed złymi snami.
  • Rozmaryn – jest starożytnym zielem angielskim, które nadal kojarzone jest z elfami, wróżkami oraz innymi przyjaznym istotami duchowymi. W przypadku snu i marzeń sennych działa skutecznie w postaci ususzonej, którą można włożyć do saszetki lub pod poduszkę, jak i olejku eterycznego. Przynosi większy spokój wewnętrzny, odgania koszmary i przywraca dobry sen
  • Róża – zapach kwiatu róży sprzyja regeneracji podczas snu, zwłaszcza po seriach męczących koszmarów. Przywraca równowagę emocjonalną i uspokaja serce. Pod wpływem zapachu róży możemy zregenerować się we śnie i uzdrowić przyczyny oraz skutki koszmarów sennych.
  • Tymianek – to zioło, które równoważy emocje i umożliwia spokojny sen. Pomaga dzieciom, których koszmary mają związek z lękiem przeniesionym z poprzednich wcieleń.
  • Wilec – to potężne zioło łagodzące koszmary, zwłaszcza w przypadku dzieci. Umieść je pod poduszką dziecka, a zapewni mu spokojny sen.
Wilec jest też ziołem na koszmary

Wilec, określany często jako powój.

Dobrym pomysłem jest włożenie ziół do poduszki lub wykonanie specjalnych saszetek ziołowych. Owiń zioła kawałkiem materiału, a następnie umieść pod poduszką, włóż do poduszki lub połóż przy łóżku, w wówczas będą łagodnie oddziaływać na Ciebie w trakcie snu.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...