Nowość: La Santa Muerte. Magia i mistycyzm Śmierci

Śmierć zazwyczaj jest tematem unikanym w codziennych rozmowach. Tym bardziej może wydawać się czymś szokującym, by odwoływać się do samej Śmierci w rytuałach magicznych. Kult Santa Muerte, Świętej Śmierci, jest bardzo silny w Ameryce Południowej. Meksykanie – jeden z najbardziej religijnych narodów świata – połączyli go z religią katolicką. Proszą La Santa Muerte o wstawiennictwo i pomoc w różnych dziedzinach życia, nawet tych z pogranicza prawa. Sekrety tego kultu możemy poznać dzięki książce „La Santa Muerte” Tomása Prowera.

okladka1Autor przedstawia w książce historię i kulturę La Santa Muerte. Sam początkowo był praktykującym katolikiem silnej wiary, zaś po zetknięciu z kultem La Santa Muerte szybko odnalazł w nim to, czego poszukiwał. Część II książki zawiera ogólne wprowadzenie do magicznej strony kultu La Santa Muerte. Tutaj opisane zostały świece, kadzidła, rośliny i minerały, które stosowane są w jej rytuałach. Magiczne korespondencje są takie same jak w magii naturalnej, chociaż prawie nie pracuje się tu z energią czterech żywiołów. Wiadomo, nadrzędną rolę pełni tu Santa Muerte.

W Części III znalazły się wskazówki do praktyki magicznej. Znajdziesz w niej zaklęcia i medytacje powiązane z magią pieniężną, miłosną, pożądania, uzdrawiającą, ochronną i prawną. Rozdział o klątwach również jest obecny, jednak sam autor jest przeciwny celowemu krzywdzeniu innych, zaś sam kult La Santa Muerte nie powinien kojarzyć Ci się z magią, której głównym celem jest sprawdzanie śmierci na ludzi, którzy zrobili nam krzywdę. Przykłada dużą wagę do odróżniania prawdziwych potrzeb od zachcianek, bo ma to fundamentalne znaczenie w pracy ze Śmiercią.

Nawet jeśli chcemy prosić o absolutnie niezbędną rzecz, powinniśmy się zastanowić, czy jesteśmy w stanie oddać w zamian coś równie wartościowego. Tak, w tej magii działa Prawo Ekwiwalentnej Wymiany.

Dlaczego magia La Santa Muerte jest tak skuteczna i popularna w Ameryce Południowej? Śmierć ze wszystkimi obchodzi się w jednakowy sposób. Nie ma znaczenia dla niej płeć, stanowisko, stan posiadania. Nie ocenia niczyjej orientacji ani popełnionych czynów. Jako że jest zupełnie neutralna, odpowiada na modlitwy i urzeczywistnia zaklęcia bez rozróżniania czy wzywa ją człowiek o wątpliwej moralności, czy prawy obywatel. Co więcej, jej wyznawcy również starają się nie oceniać innych. La Santa Muerte odpowiada na prośby niezależnie od tego, czy w ostatecznie okaże się to dla nas dobre czy nie. Coś na zasadzie: pragniesz czegoś – choćby pracy w tym wymarzonym miejscu, dajesz coś w zamian, spełnia się Twoje pragnienie, jednak ta nowa praca mi daje Ci satysfakcji, bo tak naprawdę nie była dla Ciebie odpowiednia. Santa Muerte jednak spełniła prośbę nawet jeśli nie będzie to dla Ciebie korzystne w dalszym rozrachunku, zaś konsekwencje Twoich czynów ponosisz samodzielnie.

Co trzeba zrobić by magia działała? Trzeba odkryć, zrozumieć i zaakceptować fakt, że nasze myśli posiadają ogromną moc. Magia działa, gdy bez cienia wątpliwości wierzysz, że wykonywane przez Ciebie działania się urzeczywistnią.

facebook

Celem praktyki magicznej w tradycji La Santa Muerte nie jest tworzenie czegoś nowego, lecz raczej niszczenie starych rzeczy, za sprawą których nie może pojawić się to, co nowe. Pomaga pozbyć się wszelkiego rodzaju przeszkód, za sprawą których coś, czego pragniemy, nie może przyjść do nas w naturalny sposób. Jest filozofią dla żyjących, kładącą nacisk na to, ze powinniśmy cieszyć się życiem, bo nie będzie trwało wiecznie.

To bardzo ciekawa i pouczająca lektura.

Książkę „La Santa Muerte” znajdziesz w CzaryMary.pl TUTAJ>>

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 4,80 z 5)
Loading...