„W poszukiwaniu wzoru duszy” – recenzja książki Panache Desai

W-poszukiwaniu-wzoru-duszy_front

Przeczytaj recenzję Łukasza Woźniaka i dowiedz się, jak odzyskać poczucie sensu, pasję i radość w 33 dni.

W poszukiwaniu wzoru duszy to książka autorstwa Panache Desai, wydana przez Illuminatio w linii Samsara. Zawiera ona wyjątkowy program, w którym chodzi przede wszystkim o zrozumienie, skąd biorą się określone rzeczy, akceptację siebie i swojego życia, oraz wprowadzenie potrzebnych zmian.

Autor rozplanował ten program na 33 dni. Codziennie pracujemy nad czymś innym. Mniej więcej do połowy skupiamy się tu bardziej na tym, co może nas ograniczać i blokować (przykładowo, są to strach, złość, wzorce i uzależnienia). Dalej natomiast rozwijamy to, co czyni nasze życie bogatszym i piękniejszym (np. poczucie radości, wdzięczności, wolności i miłości).

Szczerze polecam, aby podejść do tej książki w ten proponowany przez autora sposób. Oznacza to, że przez nieco ponad miesiąc będziemy musieli poświęcić kilkanaście minut dziennie. Myślę, że to naprawdę dobra „inwestycja” czasu, wziąwszy pod uwagę, że książka ta może zmienić nasze życie w znaczący sposób.

Czytając codziennie krótki fragment (dodatkowo rozdzielony na Poranek, Południe i Wieczór), dajemy sobie czas na przemyślenie i doświadczenie każdego zagadnienia w rzeczywistym życiu. Nie są one oderwane od codzienności, wręcz przeciwnie: to tematy, które są bliskie życiu większości z nas.

Female hands giving red heart

Czasami mam wrażenie, że w naszej cywilizacji łatwiej spotkać kogoś nieszczęśliwego niż kogoś pozytywnego i zadowolonego z życia. Mamy jednak tendencję do ignorowania swoich problemów; choć czasami dręczy nas poczucie wewnętrznej pustki i braku równowagi, to rozwiązania nadal próbujemy szukać na zewnątrz (np. w niezdrowych relacjach czy w rzeczach materialnych).

Książka W poszukiwaniu wzoru duszy uczy nas, jak odzyskać szczęście, które utraciliśmy gdzieś po drodze. Zaprezentowane tu porady i metody są proste, a jednocześnie bardzo transformujące. Oczywiście, niektóre rozdziały inspirowały mnie bardziej, a inne trochę mniej. Ale tak naprawdę na każdej stronie można tu znaleźć słowa pełne mądrości i miłości.

Często boimy się zmierzyć np. z naszym strachem bądź poczuciem winy, ale dla duchowego uzdrowienia jest to konieczne. Dlatego właśnie lubię w tej książce to, że zachęca nas ona do zejścia głęboko, do przepracowania każdej emocji, każdego fałszywego zapisu w podświadomości. Nie jest to więc jedna z tych publikacji, które mówią wyłącznie o „świetle i miłości”. Autor motywuje nas do wprowadzenia pozytywnych zmian w nasze życie, ale jednocześnie nie ignoruje żadnego aspektu. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy tylko zepchnąć lęk i ego na bok, a wszystko będzie dobrze. Ale przecież tak to nie działa. Podstawowym kluczem do zrozumienia i uwolnienia się jest tak naprawdę akceptacja – i ten motyw często się tu pojawia.

Jestem przepełniony wdzięcznością za to, że książka W poszukiwaniu wzoru duszy pojawiła się w moim życiu. Przypomniała mi ona o wielu rzeczach, nauczyła nowego podejścia do różnych emocji, a także pokazała, jak dostrzegać wyjątkowość i boskość w codziennym życiu. Będzie dla mnie inspiracją jeszcze na bardzo długo.

Dark abstract concrete interior. Man stands in the light of opening.

Serdecznie polecam tę wyjątkową publikację. Jeśli jesteś gotowy/gotowa, aby zmienić swoje życie, dodać mu więcej lekkości, entuzjazmu, harmonii i szczęścia – ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie.

Książkę „W poszukiwaniu wzoru duszy” można zakupić tutaj, w sklepie CzaryMary.pl

Warto zapoznać się również z książką Roberta Schwartza wyjaśniającej sens bytowania duszy na Ziemi (SPRAWDŹ) oraz jej kontynuacją, w której omawia sens życiowych wyzwań.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...