Pierwsze wiosenne kwiaty wróżą przyszłość

21 marca będziemy świętować początek wiosny. Z okazji jej nadejścia możesz spróbować wiosennej wróżby. Samo jej wykonanie nie jest skomplikowane i spodoba się zwłaszcza osobom, które lubią dużo spacerować. Wszystko, co musisz zrobić, to poszukać pierwszego wiosennego kwiatu i wiedzieć, jaki jest dzień tygodnia. Proste, prawda? :)

Jeśli swój pierwszy wiosenny kwiat zobaczysz w niedzielę, to znaczy, że ci się poszczęści przez kilka następnych tygodni. Jeśli zobaczysz go w poniedziałek, to szczęście będzie ci sprzyjać przez cały sezon. Jeśli we wtorek – czegokolwiek spróbujesz, osiągniesz sukces. Środa oznacza rychłe małżeństwo (ale niekoniecznie dla ciebie!). Czwartek to ostrzeżenie przed kłopotami finansowymi, zaś piątek – bogactwo. Sobota – pech.

kwiaty

Stosowanie kwiatów podczas wróżenia nazywa się floromancją. Chociaż istnieje kilka różnych rodzajów wróżenia z kwiatów, to nie wszystkie posiadają swoje nazwy. Tego typu wróżby nie zawsze są możliwe do przeprowadzenia – zależą w dużej mierze od tego, gdzie mieszkasz i z jakimi gatunkami roślin masz do czynienia.

Aby poprawnie wykonać tę wróżbę, musisz poszukiwać kwiatów codziennie. Nie możesz wybrać się na spacer w piątek i uznać, że będziesz bogaty! To tak nie działa ;)

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (5 głosów, średnia: 4,60 z 5)
Loading...