LUTOWA PEŁNIA KSIĘŻYCA – PRZEBUDZENIE BOGINI

ZBLIŻA SIĘ PEŁNIA (poniedziałek 22 lutego, godz. 19.20)

Dziś księżyc osiąga pełnię w znaku Panny, która poświęcona jest Czarnej Madonnie czyli Marii Magdalenie, kapłance bogini Izydy. Ten czas niesie w sobie potężną moc do pracy ze starożytnymi tajemnicami chronionymi przez kapłanki wszystkich kultur i ścieżek duchowych.

IZYDA (IZIS, ISET, ASET, AUSET)

To egipska bogini magii, mądrości, odrodzenia, leczenia, władzy, miłości, małżeństwa, macierzyństwa oraz zmarłych. Siostra i żona Ozyrysa, matka Horusa. Kiedy kultowi Chrystusa zabrakło pierwiastka żeńskiego Marii, matce Jezusa zaczęto nadawać cechy Izydy, często w sposób dosłowny na obrazach i rzeźbach. Katolicki i prawosławny kult Marii Magdaleny jest w dużej mierze wzorowany na kulcie Izydy. Jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych bogiń nie tylko Egiptu, ale i całego starożytnego Imperium Rzymskiego. Jej imię oryginalnie brzmiało prawdopodobnie Aset i oznaczało „kobieta tronu”, zwierzę jej przypisane to jastrząb. Kapłani i kapłanki Izydy byli uważani za uzdrawiaczy, potrafili wytłumaczyć znaczenie snu albo wręcz kontrolować pogodę poprzez splatanie i rozplatanie włosów.

Okres lutowej pełni to doskonały moment aby odnaleźć w sobie aspekt Boginii Izydy.

  • To kobieta szanująca siebie i innych ludzi. Wyprostowana idzie śmiało i nie ustępuje miejsca. Jest asertywna. Czuje swoją siłę i władzę. Nie wierzy nikomu, kto postrzega ją jako słabą czy bezbronną.
  • Otwarta na zmiany, potrafi łatwo się adaptować w nowych sytuacjach
  • Potrafi odpuszczać sobie sprawy, które nalezą do przeszłości, odważnie patrzy przed siebie.
  • Kocha dojrzale, potrafi dbać o związek. Jeśli uwikła się w związek toksyczny to ma siłę, żeby się z niego otrząsnąć. Doskonale potrafi zadbać o siebie i swoje potomstwo. Jest samodzielna.
  • Wystrzega się gniewnych wybuchów złości, bo wie ze szkodzą one dla jej wątroby i sercu.

Warto byśmy dziś sobie uświadomiły, że poświęcając czas na uzdrawianie i uszanowanie nas samych, wzmacniamy naszą zdolność by wspierać innych. Pielęgnując swoje marzenia, wpieramy marzenia ludzkości. Krocząc ścieżką miłości stajemy się manifestacją Matki Ziemi, a nasz twórczy potencjał ma szansę zamanifestować się w pełni.

Pełnia w Pannie

Te z nas, które podążają ścieżką Czarnej Madonny mocno odczują nadchodzącą pełnię.

To czas gdy Święta Kobiecość nie pozwala być tłumiona, a nasze kody odrzucenia, zdrady czy braku pewności siebie nie mają już racji bytu.

To czas przywrócenia pełnego szacunku dla Świętej Kobiecości i zmiana musi wpierw dokonać się wewnątrz nas samych. Zatem z odwagą pokażmy siebie światu rozświetlając swoim blaskiem drogę innym ludziom.

Warto uczcić dzisiejszą pełnię w następujący sposób:

1. Wynotuj na kartce listę rzeczy, za które jesteś wdzięczna. To pozwoli skupić się na naszej pełni i obfitości.

2. Jeśli to możliwe, wyjdź na zewnątrz i usiądź w kierunku pełnego księżyca.

3. Zapal świecę, użyj szałwii do oczyszczenia przestrzeni.

4. Usiądź na ziemi i połącz się z blaskiem księżyca. Wyobraź sobie, że Twoje serce otwiera się jak kwiat, a światło spływa w dół w jego stronę, wypełniając twoje ciało srebrzystym, białym światłem. Pozwól, by to światło uzdrowiło wszystkie aspekty ciebie na wszystkich poziomach.

5. Przeczytaj swoją listę wdzięczności. Użyj słów: „Jestem wdzięczna Babciu Księżyc (Matko Ziemio, Wielki Duchu lub innej siło, która Cię prowadzi – lub sobie samej) za pokazanie mi / wspieranie mnie / umożliwienie mi/ pojawienie się….”
Wdzięczność i poczucie dumy z samej siebie to niezwykle mocna praktyka. Kluczem do tej praktyki jest odczuwanie wdzięczności, przywoływanie jej tworzy magię i przynosi długofalowe efekty i oczekiwaną zmianę.
Wyrażając prawdziwą wdzięczność, uruchamiamy swoją energię, otwieramy się na pozytywne zmiany, wychodzimy z “poczucia braku”.

6. Pobądź chwilę z tym uczuciem. Niechaj radość, która się pojawi popłynie z serca i wypełni całe ciało. Celebruj ten stan jak najdłużej siedząc, leżąc, lub tańcząc w świetle księżyca… rób to co czujesz!

7. Zadbaj o to, aby zachować tę energię w swoim sercu z wdzięcznością i radością, tak, by móc do niej wrócić w każdej chwili. Możesz na pamiątkę tego wydarzenia zawiązać sobie na nadgarstku błękitna tasiemkę.

8. Biała świeca niechaj wypali się do końca.

Jeśli w czasie Pełni spotykasz się z innym kobietami – przeprowadźcie tę niezwykłą ceremonię wspólnie! Niech każda wypowie to, za co wyraża wdzięczność. Zrobienie tego na głos, w obecności innych wzmacnia manifestację.

Niechaj ta pełnia będzie punktem zwrotnym w Twoim życiu <3

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 4,50 z 5)
Loading...