Feng shui dla miłości

Chińczycy wierzą, że otoczenie, w jakim przebywamy, w tym rozkład naszego domu, wpływa na nasz los. Sposobem na sprawdzenie, w jaki sposób rozkład domu wpływa na nasze życie, jest użycie siatki Bagua – narzędzia feng shui używanego do określenia, którym obszarom życia odpowiadają obszary domu. Jest to kwadrat podzielony na dziewięć sektorów, którym przyporządkowany został jeden z dziewięciu obszarów naszego życia. Prawy, dalszy kąt Twojego domu, od strony wejścia, jest połączony z Twoim życiem miłosnym i związanymi z nim relacjami.

feng shui milosc

Kyle Gray w swojej książce „Modlitwy do Aniołów” opisuje przebieg jednej ze swoich wizyt, w czasie której zwrócił uwagę właśnie na nieprawidłowe feng shui w tej strefie:

Gdy składałem wizytę, aby pobłogosławić dom komuś, kto nie jest spełniony w miłości, zwykle znajdowałem kurz i rupiecie w tej części domu. Jeśli pragniesz poprawy swojego życia, zadbaj o to miejsce u siebie.

W jaki sposób? Na początek należy posprzątać to miejsce, odkurzyć tak, by wyglądało czysto. Następnie należy umieścić tam przedmioty przypominające Ci o miłości. Może to być zdjęcie Twoich rodziców, czerwone róże czy romantyczny obraz. Staraj się, by na znajdujących się w tej przestrzeni obrazach nie było pojedynczych postaci, tylko para, czyli dwoje ludzi, para delfinów czy para łabędzi. To samo dotyczy ustawianych tam dekoracji, niech to będą dwie świece, dwa kryształy, dwie takie same figurki.

Nie jest to skomplikowane, więc jeśli pragniesz wnieść w swoje życie uczuciowe więcej szczęścia, warto już teraz uporządkować tę część mieszkania i właściwie ją udekorować. Jeśli chcesz zastosować zasady feng shui w sypialni, które pomogą też przyciągnąć nową miłość do Twojego życia, zapraszam do lektury jednego z wcześniejszych wpisów: Sekret harmonijnego życia. Zasady feng shui w sypialni >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...