Duchowa Moc Empatii – recenzja książki

O empatii i jej mocy słowami Łukasza Woźniaka. Zapraszam do lektury recenzji.

Duchowa Moc EmpatiiEmpatia przez niektórych jest postrzegana wyłącznie jako psychologiczna zdolność do zrozumienia innych. W rzeczywistości jest to jednak coś o wiele więcej. Od dawna postrzegałem ją jako cudowny dar parapsychiczny, który jest tak samo istotny jak np. jasnowidzenie czy umiejętność komunikacji z bytami. Publikacja Duchowa Moc Empatii, którą niedawno przeczytałem, znacząco poszerzyła moją wiedzę na ten temat.

Autorką książki jest Cyndi Dale, duchowa uzdrowicielka i intuicyjny doradca. Opierając się na doświadczeniach – osobistych i tych płynących z pracy z klientami – opisała ona, czym właściwie jest empatia, jak może się przejawiać, jak opanować ten dar. Śmiało można powiedzieć, że opisała wszystko, co każdy empata powinien wiedzieć.

Według autorki dar empatii posiada w różnym natężeniu wielu z nas. Rzecz w tym, że przez mnóstwo różnych czynników, choćby takich, jak trudne przeżycia, przekonanie o konieczności blokowania naszych uczuć, a nawet wpływy z poprzednich wcieleń, najczęściej chowamy go głęboko w sobie.

Tymczasem empatia to fascynująca zdolność, która może przynieść wiele dobrego – zarówno osobom, które potrzebują uzdrowienia, jak i samemu empacie. W tej książce Cyndi Dale opisuje sześć kategorii empatii (fizyczna, emocjonalna, mentalna, duchowa, naturalna i szamańska). Przykładowo, empata emocjonalny może wyczuwać nastroje innych osób, empata fizyczny ma wrażliwość na ból i dolegliwości innych, natomiast empata naturalny jest bardzo blisko związany z roślinami, zwierzętami i światem żywiołów. Podoba mi się, że cała treść utrzymana jest w tej koncepcji – autorka zawsze odnosi się do każdej kategorii empatycznej z osobna.

Pierwsze rozdziały Duchowej Mocy Empatii zawierają dokładny opis tego daru, rodzajów, a także często powiązanych z nim zdolności (takich jak jasnowidzenie, jasnorozumienie czy jasnosłyszenie). Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych informacji, które dla mnie samego były bardzo interesujące, jak na przykład to, jak wygląda empatia w przypadku roślin i zwierząt.

Moc Empatii

Druga część to rozdziały bardziej skoncentrowane na praktyce: tutaj autorka opisuje narzędzia uzdrawiania dla empatów i opisuje różne sposoby, na które mogą oni stosować swój dar w relacjach z innymi. W uproszczeniu: działa to tak, że empata (na swój unikalny sposób, zależnie od predyspozycji) wyczuwa uczucia i problemy innych, a przez to może pomóc im osiągnąć spokój – np. wskazując właściwą drogę lub wysyłając uzdrawiającą energię.

Teenage Grandmother Bringing Grandmother Hot Drink

Empatia pomaga również empatykowi!

Czytanie tej książki uświadomiło mi wiele rzeczy. Przykładowo, jeden z rozdziałów pokazuje różne formy zachowań, będące jedynie „imitacją” empatii. Odkryłem, że popełniam niektóre z tych błędów. Nauczyłem się jednak, w jaki sposób częściej stosować miłość i współczucie wobec otoczenia, jednocześnie unikając dwóch skrajności empatii – nadmiernego zamykania się na innych albo energetycznego „zlewania się” z nimi (prowadzącego m.in. do przytłoczenia uczuciami i informacjami).

Myślę, że książka Duchowa Moc Empatii to pozycja zdecydowanie warta uwagi. Zawiera dużo sprawdzonych, ciekawych informacji oraz przydatnych porad do zastosowania w praktyce przez każdego. Mogę ją polecić wszystkim, którzy w choćby w małym stopniu są zainteresowani empatią. Jeśli o mnie chodzi, książka ta otworzyła przede mną całkiem nowe drzwi samorozwoju, za co jestem bardzo wdzięczny.

Książkę „Duchowa Moc Empatii” można (i warto) zakupić w CzaryMary.pl po kliknięciu tutaj.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...