EWOLUCJA DUSZY – LINDA BACKMAN – RECENZJA KSIĄŻKI

Ewolucja_duszyCzy słyszałeś kiedyś o tym, że Twoja dusza ewoluuje? W książce „Ewolucja duszy” dr Linda Backman opisuje cały proces rozwoju duszy. O swoich odczuciach związanych z tą książką pisze poniżej Łukasz Woźniak. 

Reinkarnacja oraz to, jak kolejne wcielenia wpływają na nasz rozwój, to naprawdę fascynujący temat. Niezależnie od tego, czy ktoś uznaje reinkarnację czy nie, każda dusza ma przecież swoje doświadczenie i swoje cele do zdobycia. Naturalnie, nie wszystko da się osiągnąć tylko w ciągu jednego życia – dlatego właśnie dusze inkarnują wielokrotnie.

Temat ten porusza książka „Ewolucja Duszy”, którą miałem przyjemność przeczytać. Jej autorka, psycholog i doktor pedagogiki Linda Backman, od wielu lat zajmuje się przeszłymi wcieleniami i hipnoterapią regresywną.

Ta książka skupia się przede wszystkim na rozwoju duszy w różnych aspektach. Mówi między innymi o tym, co dzieje się po śmierci i między kolejnymi inkarnacjami. Porusza też temat stawiania sobie celów życiowych. Niektóre z nich dotyczą osiągania sukcesów w różnych dziedzinach, inne natomiast obejmują uzdrawianie dawnych ran.

Inne zagadnienia, jakie omawia autorka, to m.in.: siedem archetypów rozwoju, relacje z innymi duszami czy też komunikacja z przewodnikami duchowymi. W książce przeczytamy też coś na temat kwestii planowania inkarnacji a naszej osobistej wolności. Ponadto, bardzo ciekawą częścią „Ewolucji Duszy” są pytania na końcu każdego rozdziału. Chodzi w nich o to, abyśmy sami mogli odnieść się do tego, co opisuje autorka. Jeśli damy sobie czas, aby głęboko zastanowić się nad wszystkimi tymi problemami, możemy sporo odkryć na temat samych siebie.

Czytanie tej książki było dla mnie ciekawym doświadczeniem, bo wywoływała ona we mnie wiele refleksji. Autorka rzeczywiście pisze w bardzo interesujący sposób, a podane tu informacje sprawiają, że zastanawiamy się nad wyższym celem – zarówno tym osobistym, jak i globalnym (bo choć każda dusza ma swoją własną drogę, to istnieją też wyzwania „zbiorowe”). Czasami kiedy spotyka nas coś ciężkiego, zadajemy sobie pytanie „Dlaczego akurat mi się to przytrafia?”; powinniśmy tymczasem zastanowić się „Czego mogę się z tej sytuacji nauczyć?”.

Myślę, że „Ewolucja Duszy” to wspaniała, warta uwagi książka. Odpowiada ona na wiele pytań, które możemy mieć w związku z reinkarnacją. Istotnym elementem treści są również zapisy z regresji do poprzednich wcieleń, które autorka przeprowadziła na setkach klientów. Tutaj szczegółowo analizuje ona wszystkie te przykłady, pomagając nam lepiej pojąć cały ten koncept. Ponadto, zachęca nas do wysuwania własnych wniosków, do przyjrzenia się swojemu osobistemu rozwojowi.

Wszyscy przychodzimy na Ziemię, aby czegoś się nauczyć, czegoś dokonać lub w jakiś inny sposób się rozwinąć. Jeśli nadal żyjemy, zapewne oznacza to, że jeszcze nie wypełniliśmy swojego planu na to wcielenie. Warto więc podążać za swoją intuicją i być otwartym na nowe drogi. Przy tym wszystkim pomocna i inspirująca jest świadomość, że istnieje „coś więcej”, że nasza prawdziwa istota nie ogranicza się wyłącznie do tego jednego ziemskiego życia.

Szczerze polecam książkę „Ewolucja Duszy” wszystkim, którzy chcieliby zgłębić zagadnienie rozwoju przez kolejne reinkarnacje. Myślę, że to obecnie jedna z ciekawszych publikacji na ten temat – bez wątpienia jest ona bogata w informacje, ciekawa, praktyczna i pomocna. Bardzo się cieszę, że mogłem ją przeczytać.

Książkę „Ewolucja Duszy” można zakupić tutaj, w sklepie Czary-Mary. Dostępna również w wersji ebook.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (4 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...