Czy znasz swoją prawdziwą wartość?

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo wyjątkową istotą jesteś… jak ważną dla świata? Ze swoimi zaletami i wadami, doświadczeniem i marzeniami… Twoje istnienie jest niepowtarzalne, Twoja wartość nieobliczalna… Stworzenie idealne pod każdym względem, na obraz i podobieństwo Stwórcy… niezastąpione, ukochane Dziecko Boga. Idź, popełniaj błędy i naprawiaj je, z otwartym sercem… pamiętaj o swojej wartości, zawsze.

 

Dobrze znany mówca rozpoczął seminarium trzymając w ręku dwudziestodolarowy banknot. Do dwustu osób na sali skierował pytanie:

– Kto chciałby dostać ten banknot?

banknot

Ludzie zaczęli podnosić ręce. Prowadzący powiedział:

– Mam zamiar dać ten banknot jednemu z was, ale najpierw pozwólcie, że coś zrobię…  i zaczął miąć banknot. Pokazał zgnieciony banknot i zapytał:

– Kto w dalszym ciągu to chce?

Ręce znowu się podniosły…

– A gdybym zrobił to? – zapytał mówca…. i rzucił banknot na ziemię. Podeptał go butami i podniósł – był pomięty i brudny….

– A teraz kto chce te pieniądze?

Ręce podniosły się po raz trzeci!!!

– Moi przyjaciele odebraliście bardzo cenną lekcję. Nie ma znaczenia co zrobiłem z tym banknotem, ciągle chcieliście go dostać, ponieważ nie zmniejszyłem jego wartości. To jest wciąż warte dwadzieścia dolców!!!

Wiele razy w życiu jesteśmy powaleni na ziemię, zmięci i rzuceni w błoto przez decyzje, które kiedyś podjęliśmy i okoliczności, które stanęły nam na drodze. Czujemy się przez to mniej wartościowi. Ale to nie ma znaczenia, co się stało i co się jeszcze stanie…

TY nigdy nie stracisz swojej wartości: brudny czy czysty, zmięty czy w dobrej formie, jesteś ciągle bezcenny dla tych, którzy Cię kochają.

Wartość naszego życia nie wynika z tego co robimy, ani nie zależy od tego, kogo znamy, lecz KIM JESTEŚMY!

Jesteś wyjątkowy! Nigdy o tym nie zapomnij!

Licz swoje błogosławieństwa, nie problemy!

Pomyśl, co możesz dać od siebie swoim bliskim, światu… I pamiętaj, że miłość, przyjaźń, zrozumienie, nadzieja… dary serca są najcenniejsze :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...