[25.12.2015] Pełnia Księżyca Długiej Nocy

W tym roku pełnia Księżyca przypada na pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia o godz. 12:11, zwana jest Pełnią Księżyca Długich Nocy. Księżyc znajdować się wówczas będzie w znaku Raka, a więc w Święta będziemy przykładać duży nacisk na poprawę i budowanie bliskich stosunków oraz wzajemną współpracę. To dobry czas na rozmowy i wymianę myśli, wzmacnianie więzi w już istniejących związkach, ale też na zawieranie nowych przyjaźni.

W czasie tej pełni Księżyc w Raku będzie dokładnie w opozycji do Słońca w Koziorożcu. Księżyc w Raku zachęca nas do docenienia naszych zasad, podstaw i naszych korzeni, a Koziorożec przekonuje nas do zastanowienia się naszym poczuciu obowiązku i odpowiedzialności na planie społecznym.

Zwróćmy uwagę, by wystrzegać się okazywania zbyt gwałtownych emocji przy świątecznym stole, wyrażania nadmiernych uczuć czy nadopiekuńczych reakcji w stosunku do najbliższych. Pełnia przynieść może ze sobą zmienne nastroje i przesadną drażliwość oraz wyolbrzymione obawy, że coś pójdzie nie tak na spotkaniach rodzinnych. Niech energia pełni Księżyca w znaku Raka wzmocni w nas bezwarunkową miłość do naszych bliskich, abyśmy mogli docenić wspólne więzi, bo w tym czasie staną się dla nas najważniejsze.

pelnia

To pierwsza od 38 lat pełnia Księżyca przypadającą na Święta, wcześniej miała miejsce w 1977 roku. Kolejną pełnię Księżyca w dniu Bożego Narodzenia będziemy mieli dopiero w 2034 roku :) Szczęśliwej pełni i Magicznych Świąt!

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...