29 września to Święto Archaniołów Michaela, Rafaela i Gabriela

29 września to Święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Wszyscy znamy przynajmniej imiona tych trzech Archaniołów, są najbardziej znani nawet wśród osób, które nie bardzo zwracają uwagę na duchowość i religię. Archaniołowie nie mają płci męskiej ani żeńskiej. Zatem jeśli w medytacji odwiedza Cię Archanioł Michał, niekoniecznie będzie to anioł wyglądający męsko. Michał może pojawić się pod każdą postacią, w zależności od sytuacji oraz okoliczności. Zauważyłeś, że imię każdego Archanioła zakończone jest końcówką -el? Oznacza ona „istotę świetlistą”.

arch

Stary Testament wymienia Michała i Gabriela, ale jedynym aniołem, którego Biblia określa dokładnie, jest Archanioł Michał (Jud 9). Siedmiu Aniołów, którzy stoją przed Bogiem w Księdze Objawienia, uznaje się zwykle za Archaniołów (Ap 15,17). Imiona tej siódemki to: Michael, Gabriel, Rafael, Uriel, Raguel, Sariel i Remiel. Pierwsi czterej, znani także jako „Czterej Aniołowie Obecności”, to także Archaniołowie islamscy.

Do Archanioła Michała najczęściej zwracamy się po ochronę przed złem. Przypisuje się mu powstrzymanie Abrahama przed poświęceniem Izaaka (Rdz 22,10). Objawił się też Mojżeszowi pod postacią płonącego krzewu (Wj 3,2) oraz uratował Daniela z jamy lwa (Dn 6,22). Wierzy się również, że widywała go Joanna d’Arc.

Tradycja uznaje Archanioła Gabriela za posłannika Boga do ludzi. On właśnie odwiedził Zachariasza i powiedział mu, że jego żona, Elżbieta powije Jana Chrzciciela (Łk 1, 11-20). To także Gabriel odwiedził Marię i oświadczył jej, że urodzi Jezusa (Łk 1, 26-35). On też informuje pasterzy o narodzinach Jezusa, oraz Daniela o nadejściu Mesjasza (Dn 9,21-27). To również Gabriel przybył do jaskini Al-Hira i powiedział Mahometowi, iż jest prorokiem. Tak powstał islam. Muzułmanie znają go pod imieniem Gibrail, i wierzą, że to właśnie on podyktował całą treść Koranu.

Biblia nie wymienia imienia Rafaela, lecz pojawia się on w apokryfach Starego Testamentu, w Księdze Tobiasza. Wierzy się, że Rafael leczy rany męczenników oraz chroni podróżnych. Jego imię oznacza „świetlisty, który leczy/Bóg leczy”.

Imiona tych trzech Archaniołów zapisane są na Talizmanie Aniołów, który oprócz wisiora dostępny jest w formie pierścienia ze srebra.

Talizman_Aniolow

Łącznie na Talizmanie Aniołów zapisane zostały imiona siedmiu Archaniołów oraz symbole przypisanych im planet. Archanioł Michael – opiekun ludzi i wszystkich rzeczy materialnych, pracujący z nami na poziomie mentalnym – włada planetą Merkury. Archanioł Gabriel – opiekun ludzi i wszystkich rzeczy materialnych, wspierający nas w codziennym życiu – włada Księżycem. Archanioł Rafael – Anioł Uzdrowiciel, który pomaga nam przy regeneracji sił – włada planetą Wenus.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Aniołach i Archaniołach oraz rozpocząć medytację i nauczyć komunikacji z nimi, zapraszam Cię do ANIELSKIEGO DZIAŁU w CzaryMary.pl >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...