Proste rytuały na święto równonocy jesiennej

Dziś w nocy obchodzimy sabat Mabon, magiczne święto równonocy jesiennej. Zachęcam Cię serdecznie do zaproszenia jesieni również do swojego domu! Wystarczy, że z liści zebranych podczas spaceru wykonasz kolorowy bukiet, by wprowadzić jesienny nastrój w Twoim otoczeniu. Przyozdób go owocami czerwonej jarzębiny, która ma ochronne właściwości. Jeśli przy bukiecie ustawisz dodatkowe dekoracje, czy nawet sezonowe owoce i warzywa, i ustawisz wśród nich świecznik, tym samym stworzysz swój własny ołtarz. Prawda, że to proste?

Na ołtarzu pięknie będą prezentowały się świece w kolorach odpowiadającym świętu Mabon (listę świec oraz znaczenie ich kolorystyki znajdziesz we wpisie Dekoracje na sabat Mabon). Poniżej znajdziesz przykład rytuału, który możesz wykonać dziś z użyciem dwóch świec.

Rytuał ze świecą na święto Mabon

Równonoc jesienna jest magicznym czasem, teraz rytuały wdzięczności i na przyciągnięcie wszelkiego dobrobytu zyskują dodatkową siłę. Do tego rytuału potrzebujesz dwóch świec, talerzyka lub kadzielniczki, kartki papieru i długopisu.

 1. Ustaw na swoim ołtarzu dwie świece w kolorach przypisanych do święta Mabon.
 2. Napisz na kartce rzeczy, których najbardziej w tym momencie potrzebujesz: stałej pracy, wyższych zarobków, miłości, zrozumienia w rodzinie, zdrowia, pomocy w realizacji swoich planów – niech będzie to to, w realizacji czego teraz potrzebujesz wsparcia.
 3. Ofiaruj świece Bogu i Bogini, zapal je i poproś, by byli obecni podczas twojego rytuału.
 4. Pomedytuj przez chwilę nad swoją listą pragnień. Które z nich chciałbyś, by spełniło się jako pierwsze? Jak wówczas zmieni się twoje życie? Poczuj, jak wspaniale się będziesz wówczas czuć!
 5. Przeczytaj swoją listę pragnień na głos, dodając po każdym z nich słowa: „Boże i Bogini, w czas jesiennego przesilenia, pomóżcie mi w realizacji mojego pragnienia”.
 6. Ostrożnie podpal listę i odłóż na talerzyk, by spaliła się do końca.
 7. Podziękuj Bogu i Bogini za obecność podczas Twojego rytuału. Pozwól świecom wypalić się do końca.

jesienne_liscie_blogZOBACZ WIĘCEJ AKCESORIÓW MAGICZNYCH DO JESIENNYCH CZARÓW >>

Rytuał uwolnienia

Jeśli chcesz pozbyć się czegoś ze swojego życia, sabat Mabon, magiczne święto równonocy jesiennej, jest do tego odpowiednim czasem. Do wykonania tego prostego rytuału potrzebujesz tylko kilku dość dużych opadłych liści z drzew i mazaka z miękką końcówką.

 1. Pomyśl nad tym, czego chciałbyś uwolnić się w swoim życiu. Napisz bardzo zwięźle, najlepiej jednym słowem, na każdym liściu po jednej rzeczy, której chcesz się pozbyć. Zastanów się również, co możesz zrobić, by im zaradzić, jak pomóc w uzdrowieniu tych sytuacji.
 2. Przywołaj Boga i Boginię do swojego rytuału.
 3. Przyjrzyj się raz jeszcze napisom na liściach. Raz jeszcze zastanów się, co było ich przyczyną i co możesz zrobić, by zaradzić im w przyszłości.
 4. Unieś pierwszy liść do góry i poproś Boginię, by zabrała od ciebie ten problem i udzieliła ci siły na przyszłość. Zmiażdż liść w dłoni. Zrób tak z każdym liściem.
 5. Kiedy skończysz, podziękuj Bogu i Bogini za obecność przy Twoim rytuale i pamiętaj, by pracować nad poprawą tego, co stanowiło dla ciebie problem.
 6. Pokruszone liście oddaj potem żywiołom – rozdmuchaj na wietrze, spal, zakop lub powierz wodzie.

MABON_FB02

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 4,86 z 5)
Loading...