Amulet czy talizman… co wybrać?

Mówiąc o talizmanach lub amuletach warto byłoby określić jaka jest między nimi różnica. Wiele osób stosuje te określenia zamiennie, a przecież różnica między nimi jest duża.

Najogólniej rzecz ujmując amulet jest bierny, a talizman aktywny.

mulety były noszone dla ochrony przez tysiące lat. Pierwsi ludzie żyli w świecie, gdzie miały miejsce dziwne i przerażające rzeczy, nie dające dla nich wyjaśnić się w logiczny sposób. W związku z tym, amulety były wykorzystywane do ochrony domów, rodzin i zwierząt gospodarskich.

Amulety były również wykorzystywane do ochrony ludzi przed „złym okiem”. Przekonanie, że osoba lub zwierzę może zaszkodzić innej swoim spojrzeniem sięga co najmniej pięciu tysięcy lat. Na starożytnych glinianych tabliczkach opisywano szkody jakie niesie ze sobą złe oko. Sumeryjski bóg Ea spędził większość czasu walcząc ze złym okiem. Nawet dziś, w wielu częściach świata, złe oko jest uważane za poważne zagrożenie i różnego rodzaju amulety są używane, aby go uniknąć.

Pierwsze amulety tworzono z całkowicie naturalnych surowców tj. ząb zwierzęcia, pióro, kamień szlachetny. Później używano medaliony, dzwonki, klucze i fotografie. Wielu policjantów w początku XX wieku w Nowym Jorku nosiło przy sobie wizerunek św. Judy jako patrona właśnie policjantów.

SOTIS25SWażnym motywem były tu węzły, ponieważ uważa się, ze więżą one złe demony. Nasze babcie często związały supły na swoich fartuchach kuchennych co miało chronić ją i potrawy, które przyrządza, a zatem całą rodzinę przed urokiem.

Nie spiesz się przy wyborze amuletu. Pomyśl o swoim celu i wybierz jeden, który jest ci najbardziej potrzebny. Często mamy wrażenie, że to amulet znajduje nas kiedy jesteśmy w potrzebie – często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo. Kiedyś pewien nieznajomy starszy pan podarował mi za miłą rozmowę kawałek hematytu. Szłam wtedy na ważną rozmowę, która jak się później okazało poszła świetnie i na moją korzyść. Wierze, że to właśnie podarunek od nieznajomego pomógł mi wybrnąć zwycięsko z trudnej sytuacji.

Talizmany mają zapewnić moc, energię i konkretne korzyści. Często są one wykonywane w czasie, które jest uważany za duchowo lub astrologicznie znaczący. Stworzone są z kamienia, metalu lub papieru, ponieważ oczekiwania jakie wiążemy z talizmanem mogą być na nich łatwo zapisane za pomocą słów lub obrazów. Talizmany pochodzące ze zwierząt drapieżnych np.: pazur lamparta, ząb rekina, pióro orła, mają za zadanie nadać użytkownikowi niektórych z cech zwierzęcia, z którego pochodzi.

Ludzie zajmujący się dziedzinami życia, w których ważna jest konkurencja i zwycięstwo, tj.: sport, często noszą talizmany, które mają pomóc im w osiągnięciu zwycięstwa. Vida Blue – słynny baseballista w latach 1970 i 80. – na mecze nakładał wciąż tę samą czapkę, którą traktowała jako talizman. W końcu stała się tak stara i wyblakła, że urzędnicy ligi zagroził mu zawieszeniem. Sportowiec sprawił sobie nową, a starą ceremonialnie spalił przed meczem.

Heksagram-1-Najbardziej znanym talizmanem jest sześcioramienna gwiazda, wykonana z dwóch nakładających się na siebie trójkątów. Trójkąt skierowany w górę symbolizuje ogień, niebo i męską energię. Trójkąt skierowany w dół symbolizuje wodę, ziemię i żeńskiej energii. Moc tego talizmanu jest taka, że Arthur Edward Waite – mistyk, napisał: „Nic nie będzie niemożliwe dla tych, którzy go posiadają”. Gwiazda Dawida to talizman symbolizujący zarówno religię żydowską i naród Izraela. Znany jest również jako pieczęć Salomona, pomaga osiągać swoje cele.

Jeśli nosisz talizman na sukces finansowy, twoja podświadomość będzie działać w tym kierunku, niosąc ze sobą możliwości finansowe, ważna jest tutaj twoja uważność w tym kierunku. Można powiedzieć, że wiara w talizman zapewnia niezbędną siłę, aby ten zaczął działać. Oczywiście, nie ma sensu nosić talizmanu bez wiary w jego działanie. To dlatego, że sceptycyzm unieważnia jego zaprogramowanie. Zdarzały się przypadki, gdzie magiczne przedmioty były zaprogramowane negatywnie tzn. niosły nieszczęście swojemu właścicielowi. Mowa tu o słynnym diamencie sprowadzającym nędzę i krzywdę wszystkim, którzy weszli w jego posiadanie.

Eksperymentuj z różnymi amuletami, talizmanami i obserwuj co się dzieje. Duży wybór biżuterii ezoterycznej znajdziesz TUTAJ >>

Uwierz, że dzięki nim można zyskać więcej pewności siebie, władzę i kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Dzięki określonym symbolom otworzysz się na moce wszechświata, dzięki którym przyciągniesz to, co chcesz i odeprzesz to, czego nie pożądasz w swoim życiu.

Używaj ich z powodzeniem i stwórz życie, o którym marzysz! :)

Amulety

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...