„C.I.S.Z.A.” – Agata Sosnowska – recenzja książki

Praca nad rozwojem osobistym nie musi trwać jedynie w trakcie sezonu urlopowego. Zachęcamy do wprowadzania zmian również w codziennym życiu, gdy mamy wiele rzeczy na głowie. Stworzenie pozytywnego nawyku zaprocentuje! Zapraszam do przeczytania kolejnej recenzji autorstwa Łukasza Woźniaka. Recenzja dotyczy książki traktującej o tym, jak żyć w zgodzie ze sobą i światem.

9788364645563W ostatnich czasach mieliśmy do czynienia z bardzo dużym natężeniem książek o rozwoju osobistym. Tematy życiowego rozwoju, motywacji, czy duchowości pojawiają się w książkach, programach radiowych i telewizyjnych, a także na warsztatach szkoleniowych – i jest to coś pozytywnego. Oczywiście, duży wybór oznacza również, że niektóre propozycje są bardziej wartościowe, inne mniej.

Po przeczytaniu C.I.S.Z.Y. mogę stwierdzić, że książka ta zalicza się do grupy godnych uwagi. Jej autorka, Agata Sosnowska, to trenerka rozwoju osobistego, mieszkająca w Warszawie. Zaprojektowała ona bardzo interesujący program, mający na celu stworzenie życia pełnego harmonii, pozytywnej energii i spokoju – i w ten sposób powstała C.I.S.Z.A.

Warto od razu zauważyć, że na tytuł składają się pierwsze litery pięciu „filarów” tego programu. Są to: Cierpliwość, Inspiracja, Spokój, Zrozumienie i Asertywność. Muszę przyznać, że wybór akurat tych sfer rozwoju od razu zwiększył moje zainteresowanie tą książką. Agata Sosnowska skupia się na cennym działaniu od wewnątrz: na głębokiej refleksji i zmianie naszego podejścia do różnych spraw. Niezwykle mi się to podoba.

Jak wygląda więc treść książki? Autorka po kolei przechodzi przez pięć głównych zagadnień, stawiając sobie za cel nie tylko przedstawienie własnej wiedzy na ten temat, ale też zaangażowanie Czytelnika. Dlatego właśnie prezentuje ona wiele ćwiczeń – mamy tu tabelki, diagramy, sugerowane działania oraz tematy do przemyślenia. Polecam sprawdzenie spisu treści oraz darmowego fragmentu tej książki, dostępnego na Czary Mary.

Od razu rzuciła mi się w oczy oryginalność tej publikacji – mimo że podobne tematy poruszało już wielu autorów, Agata Sosnowska prezentuje swoje własne perspektywy, zachowując swego rodzaju świeżość. Choć ja sam miałem już do czynienia z różnymi książkami na temat rozwoju i duchowości, poznawanie C.I.S.Z.Y. było całkiem nowym, pozytywnym doświadczeniem. Być może nie miała ona tak rewolucyjnego wpływu na moje życie, jak inne tytuły, jednak czytanie jej było prawdziwą przyjemnością. Napełniła mnie ona spokojem i inspiracją. Cieszę się, że trafiła na moją półkę. Dzięki temu w przyszłości jeszcze do niej wrócę.

pexels-photoNiemniej jednak, już teraz doceniam ogólną wartość tej publikacji. Przede wszystkim, istotna jest tu jej uniwersalność. Agata Sosnowska prezentuje program, bliski codziennemu życiu – nie fruwa niepotrzebnie w obłokach, lecz w prosty sposób przygląda się tematom przydatnym dla szukającego inspiracji Czytelnika. Mam wrażenie, że wszystkim nam przydałoby się przecież więcej spokoju, zrozumienia, cierpliwości, no i samej ciszy.

C.I.S.Z.A. jest kierowana do każdego; nie trzeba posiadać specjalnej wiedzy duchowej, nie trzeba nawet interesować się tematem samorozwoju. Wystarczy prosta chęć zmiany życia na lepsze.

Podsumowując – uważam, że książka Agaty Sosnowskiej jest jedną z ciekawszych pozycji na rynku poradników – współczesna, „życiowa” i z pewnością godna uwagi. Autorka porusza kluczowe tematy – dzięki opanowaniu pięciu prostych kroków, jakimi są Cierpliwość, Inspiracja, Spokój, Zrozumienie i Asertywność , możemy diametralnie poprawić jakość naszego życia. Gorąco polecam program C.I.S.Z.A. tym, którzy zastanawiali się nad zakupem tej książki wcześniej oraz tym, którzy czytając tę recenzję dowiedzieli się o programie C.I.S.Z.A.

Książkę „C.I.S.Z.A.” można zakupić tutaj, w sklepie CzaryMary.pl

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,67 z 5)
Loading...