Jak korzystasz ze swoich zdolności empatycznych?

Zapraszam Cię do sprawdzenia, w jaki sposób korzystasz ze swoich zdolności empatycznych. Poniższe pytania pomogą Ci ocenić swoje doświadczenia empatyczne oraz Twój stosunek do nich.

  • Czy zdarzyło Ci się, że wchodząc do jakiegoś domu, wyczuwałeś, co niedawno zaszło między jego mieszkańcami? Czy zaufałeś swoim spostrzeżeniom?
  • Czy kiedykolwiek, trzymając w dłoniach jakiś przedmiot, odebrałeś informacje na temat jego właściciela? Czy udało Ci się dowieść słuszności swoich odczuć?
  • Czy często wyczuwasz różnice między zachowaniem innych osób, a Twoim wrażeniem na temat tego, jak naprawdę się czują? Którego rodzaju informacje – czyjeś zachowanie czy Twoje odczucia – zwykle okazywały się prawdziwe? Zastanów się, co to mówi o Tobie samym i o Twoim darze.
  • Czy zdarzyło Ci się zamienić z kimś emocjami? Na przykład na początku spotkania z Tobą ktoś był smutny, a Ty zadowolony, zaś po takiej wymianie Ty byłeś smutny, a ta druga osoba zadowolona. Jak sądzisz, co to mówi o Twoich zdolnościach empatii?

Peace on Earth

  • Czy w Twoim życiu jest ktoś, kto wydaje się osłabiać Twoją energię? Opisz, jak to się dzieje i co chciałbyś zmienić w tej relacji.
  • Czy kiedykolwiek zrozumiałeś czyjeś pobudki, zanim ta osoba sama je sobie uświadomiła? Przypomnij sobie, jak wykorzystałeś tę informację.
  • Jak często wyczuwasz, co dzieje się ze zwierzętami lub innymi elementami natury? Zastanów się, co zwykle robisz z takimi informacjami – i co mógłbyś z nimi zrobić.
  • Czy wyczuwasz niewidzialne istoty? Pomyśl, jak reagujesz na ich obecność; czy najczęściej wydają ci się przerażające czy życzliwe? Czy chciałbyś mieć więcej tego rodzaju doświadczeń, o ile będą one pozytywne?

Niektórzy z nas wykorzystują tylko jedną lub dwie ze swoich subtelnych zdolności empatycznych, inni zaś więcej, ale wszyscy jesteśmy nimi obdarzeni.

Kiedy poświęcisz trochę czasu na zgłębianie niewidzialnego świata, który Cię otacza, to, czego się dowiesz, może całkowicie odmienić Twoje empatyczne doświadczenia. Od Ciebie zależy, czy zechcesz świadomie rozwijać wszystkie style empatii czy tylko te, które są u ciebie najsilniejsze. Możesz nauczyć się je hamować lub kierować nimi tak, aby działały na Twoją korzyść.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w książce Cyndi Dale Duchowa moc empatii >>

9788364645747

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...