„365 Rozkładów Tarota” – Sasha Graham – Recenzja książki

Jeżeli interesujesz się Tarotem, ta książka powinna być na Twojej liście „Muszę ją kupić”. O tym, dlaczego koniecznie trzeba mieć tę książkę, opowie w swej recenzji Łukasz Woźniak. Zapraszam do lektury!

9788364645662,1Tarot to wspaniałe narzędzie, używane nie tylko do zaglądania w przyszłość, ale także do rozwoju i poznawania samego siebie. Z jego pomocą możemy kształtować naszą ścieżkę, uświadamiać sobie różne rzeczy lub uzdrawiać dawne uwarunkowania. Wydaje mi się jednak, że znaczna część mocy Tarota i kart w ogóle tkwi w pytaniach – jeśli właściwie je sformułujemy, będziemy mogli uzyskać jasną i wyraźną odpowiedź.

Rozkłady kart to właśnie zebrane pytania: decydujemy, czego chcemy się dowiedzieć oraz jaki temat zgłębić, a następnie rozkładamy to wszystko tak, aby każda karta udzielała nam jakiejś odpowiedzi. Możliwości są wręcz nieskończone! Wydaje mi się jednak, że czasami trudno jest wyjść ponad zwykłe „karty dnia” czy tradycyjny Krzyż Celtycki. Tymczasem karty mogą nam dać o wiele więcej. I tutaj z pomocą przychodzi jedna z ostatnich publikacji od Illuminatio, 365 Rozkładów Tarota.

O tej książce mógłbym powiedzieć naprawdę sporo… Na pewno należała ona do nowości tego lata, na które czekałem z największą niecierpliwością. Myślę, że Tarot oraz karty stały się już istotną częścią mojego życia. Uwielbiam poznawać nowe talie, odkrywać to, co mają mi do powiedzenia i czerpać z nich wiedzę. Czas, w którym siadam na chwilę z kartami, notesem i kubkiem herbaty, należy do moich ulubionych części dnia.

Dlatego właśnie przypadł mi do gustu sam koncept tej książki. Jest to pięknie wydana książka pełna wiedzy, inspiracji i pomysłów. 365 Rozkładów Tarota Sashy Graham to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, korzystających w swoim życiu z kart. Uważam, że każdy Tarocista znajdzie w niej coś dla siebie.

W książce, jak sugeruje tytuł, rozpisane są rozkłady na cały rok. Oczywiście, nie są one przypadkowe, lecz w jakiś sposób powiązane z danym dniem. Autorka, inspirując się tutaj rozmaitymi świętami, a także historycznymi wydarzeniami ze świata kultury, polityki i sztuki, stworzyła rozkłady, pokrywające wiele sfer życia i rozwoju. Różnorodność tej książki jest naprawdę godna podziwu.

Znajdziemy tu więc rozkłady związane z duchowością, kreatywnością, psychologią i ezoteryką, ale także te poruszające tematy rodziny, finansów, miłości czy pracy. Są również rozkłady poświęcone celtyckim sabatom, znakom zodiaku i niektórym archetypom z Tarota. Książka ta chyba nigdy nie przestaje zaskakiwać.

Jeżeli rozważasz zakup tej publikacji, sugeruję sprawdzić darmowy fragment, dostępny na CzaryMary.pl – pozwoli Ci to zobaczyć, jak wygląda ogólna konstrukcja książki. Jeśli chodzi o mnie, bardzo mi się ona podoba. Znajdziemy tu ciekawostki na każdy dzień, dodatkowe interpretacje kart, oraz – oczywiście – same rozkłady. Od razu powiem, że wszystkie z nich pasują nie tylko do Tarota, ale także do jakiejkolwiek innej talii kart – a jest ich na rynku spora różnorodność.

Choćbym chciał, nie mógłbym znaleźć niczego negatywnego w tej książce. Trochę przeszkadzało mi jedynie to, że większość proponowanych tu rozkładów jest złożona z dość dużej ilości kart, co może sprawiać, że interpretacja staje się trochę rozwlekła lub skomplikowana. Warto jednak zaznaczyć, że zawarte tutaj pomysły można przecież samemu modyfikować i stosować je według uznania. Nie trzeba też przestrzegać chronologicznej kolejności – z tyłu książki znajduje się indeks dzielący rozkłady na różne tematy, dzięki któremu możemy szybko znaleźć to, czego akurat szukamy.

W pracy z kartami najważniejsza jest praktyka. Opanowanie podstaw jest oczywiście niezbędne. Jednak częsta i zróżnicowana praca z kartami będzie miała najlepsze rezultaty. 365 Rozkładów Tarota właśnie do tego nas zachęca.

Ogółem, niezwykle podoba mi się kreatywne, niekonwencjonalne podejście tej książki do Tarota. Sasha Graham zabiera nas w niesamowitą podróż, podczas której w pracy z kartami otworzą się przed nami nowe drzwi. Dzięki zawartym tu rozkładom możemy wyrwać się z tradycyjnego nastawienia do kart, rozwijać się na wielu różnych płaszczyznach i odkryć w Tarocie dodatkową głębię. Serdecznie polecam!

Książkę 365 Rozkładów Tarota można zakupić tutaj:

9788364645662

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...