„Wybory Karmiczne” – Djuna Wojton – recenzja książki

Dzień staje się coraz krótszy, sezon urlopowy powoli zbliża się ku końcowi, dlatego trzeba wykorzystać ostatnie ciepłe wieczory i spędzić je z dobrą książką. Kontynuując wakacyjną pracę nad własną sferą duchową zapraszamy do przeczytania recenzji Łukasza Woźniaka dotyczącej książki „Wybory Karmiczne” – Djuny Wojton.

W naszym życiu pojawiają się różne książki – długie, krótkie, trudne, lekkie… Są takie, które dostarczają nam przyjemności z samego ich czytania, są też takie, które po kilku rozdziałach odkładamy. Myślę, że najważniejsze z nich wszystkich są książki uświadamiające – takie, które zmieniają nasze życie i o których nigdy nie zapominamy.

9788363965525Dla mnie jedną z takich właśnie książek okazały się Wybory Karmiczne Djuny Wojton. Posiada prostą, dość minimalistyczną oprawę graficzną, która z każdym spojrzeniem na tę książkę podobała mi się coraz bardziej. Ale najważniejsze jest przecież, co kryje się w jej środku – a jest to moim zdaniem prawdziwy skarb wiedzy.

Djuna Wojton w Wyborach Karmicznych omawia wiele tematów: mówi o naszych wewnętrznych blokadach, o odnajdywaniu przyczyn rzeczy, o radzeniu sobie z trudnościami. Wyjaśnia też, jak działają schematy karmiczne i jak podejmować skuteczne działania, prowadzące do realnych zmian w naszym życiu.

Jest to podręcznik, który trudno określić w kilku słowach. Zawiera on w sobie połączenie mądrości życiowej i duchowej. Djuna Wojton pisze przyziemnym, prostym językiem, jednocześnie ucząc nas bardzo ważnych lekcji: jak być spełnionym człowiekiem, jak uwolnić się od ograniczeń typowych dla naszej cywilizacji oraz jak prowadzić szczęśliwe, satysfakcjonujące życie.

Autorka Wyborów Karmicznych wielokrotnie odwołuje się do systemów duchowych Wschodu, czerpiąc z ich wiedzy i stosując charakterystyczne terminy. Być może wynika to z mojej osobistej sympatii dla filozofii buddyzmu, ale był to jeden z powodów, dla których ta książka szczególnie do mnie przemówiła. Poza tym, po prostu podobało mi się podejście Djuny Wojton do całego tematu rozwoju. Wydaje się być ona osobą ciepłą i pozytywną, a jednocześnie bardzo świadomą i mądrą.

3568645018_0308eb832f_bW książce znajdziemy historie z życia klientów czy znajomych autorki, które również mogą wiele nas nauczyć. Poza tym, ważne w tej publikacji są ćwiczenia. Co prawda w wielu książkach z tematyki duchowej „część praktyczna” nie zasługuje na większą uwagę, ale w tym przypadku naprawdę ją polecam. Djuna Wojton zachęca nas do pracy z dziennikiem, co moim zdaniem jest jedną z najskuteczniejszych metod. Oczywiście, samo przeczytanie tej książki również zachęca do refleksji, ale w połączeniu z wykonywaniem ćwiczeń staje się ono głębokim doświadczeniem skutecznej pracy nad sobą.

Na początku trudno mi było ocenić tę książkę jakimiś słowami. Chciałem niektórym rozdziałom poświęcić szczególną uwagę, kilkakrotnie do nich wracając. Wyjątkowo zainspirowały mnie też niektóre ćwiczenia. Za każdym razem przekonywałem się, jak bardzo bliska mojemu życiu jest ta książka. Dała mi ona nową perspektywę na moje życie i zachęciła do wprowadzenia w nie zmian. Dzięki niej zdałem sobie sprawę, jak wielu rzeczy nadal się trzymałem, choć wcale nie były mi potrzebne. Napełniła mnie też swego rodzaju spokojem i inspiracją.

Moim zdaniem, Wybory Karmiczne to książka, która powinna być bardziej popularna, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Szczerze uważam ją za jedną z najlepszych książek, wydanych dotychczas w Illuminatio. Jest to absolutny strzał w dziesiątkę dla każdego człowieka podążającego ścieżką mądrości, szczęścia i autentycznego rozwoju duchowego.

Książkę „Wybory Karmiczne” można zakupić tutaj, w sklepie CzaryMary.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...