Żywioł ziemi w astrologii i magii naturalnej

Żywioł ziemi jest fundamentem, na którym budujemy swoje życie. W Naturze reprezentowany jest przez skały, kamienie, kaniony, ale też lasy, puszcze, łąki, rośliny i drzewa, zwierzęta oraz wytwory rąk ludzkich, jak drogi, mosty czy budynki.

Tradycyjnie do żywiołu ziemi przypisywane są miejsca przechowywania pieniędzy, spożywania posiłków, tarasy i balkony z wystawionymi kwiatami oraz miejsca przeznaczone do pracy fizycznej. Znajdziemy więc tu banki, skrytki pieniężne, sejfy, restauracje, ogrody i parki, siłownie, ale też pomieszczenia rolnicze i pola uprawne. Bardzo powiązane z tym żywiołem są, oczywiście, cmentarze. Z pewnością odnajdziesz wiele innych miejsc, które łączą się z żywiołem ziemi.

pasek

Żywioł ziemi patronuje osobom urodzonym pod znakiem Byka, Panny i Koziorożca. Znaki ziemskie są praktyczne, zmysłowe i skoncentrowane na materialnych aspektach życia. Ufają temu, co daje się zweryfikować i niełatwo je do czegokolwiek przekonać! Są cierpliwe, odpowiedzialne i wytrwałe.

Urodzeni pod znakiem Byka lubią korzystać ze wszelkich przyjemności życia. Są tolerancyjni aż do przesady i na wiele rzeczy są w stanie przymknąć oko. Byki nieśpiesznie zabierają się do działania. Za to, kiedy już je podejmą, mało co może im przeszkodzić. Kiedy wyznaczą sobie cel są tak zdeterminowane, że nie zbaczają z obranego kursu. Byki są przywiązane do dóbr materialnych i przyjemności.

Urodzeni pod znakiem Panny gromadzą i łączą fakty. Są zdolni wchłonąć niewiarygodną ilość informacji i szczegółów. Ich największa wadą jest nadmierna skłonność do krytykowania. Mają niezwykłą umiejętność dostrzegania najmniejszych detali i nic nigdy nie uchodzi ich uwadze. Pragną być potrzebne i dążą do osiągnięcia wewnętrznego ideału.

Urodzeni pod znakiem Koziorożca to osoby wytrwałe i cierpliwe, które wiedzą, jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację. Potrafią wykazać ogromną siłę i wytrwałość. Są ostrożne i nie podejmują nieprzemyślanych działań, a swoje cele osiągają dzięki niezwykłej determinacji.

ziemiaDla osób urodzonych pod znakiem Byka, Panny i Koziorożca żywioł ziemi pełni najsilniejszą rolę ochronną.

Rytuały żywiołu ziemi pełnią funkcję oczyszczającą oraz przyciągającą bogactwo i dostatek.

Rytuały bezpośrednio odnoszące się do tego żywiołu ziemi najlepiej wykonywać we wtorki i czwartki. Jeśli nie jest to możliwe, niech wykonane zostaną po zachodzie Słońca. Stroną świata dedykowaną żywiołowi ziemi jest północ. Wzmocnisz swój rytuał poświęcony temu żywiołowi zwracając się twarzą właśnie w tym kierunku.

By włączyć element ziemi do swojego rytuału, możesz użyć: ziemi, kamieni polnych i szlachetnych, magnesów, ziół, nasion, liści i kory drzew, naturalnych tkanin, soli, wosku oraz monet. Wybieraj olejki i kadzidełka o zapachach powiązanych z żywiołem ziemi – owocowych i leśnych.

Jeśli interesują Cię tajniki żywiołu ziemi i szczegółowe informacje o rytuałach, które można wykonać przy wsparciu jego energii, sięgnij po książkę Alli Alicji Chrzanowskiej „Rytuały ziemi”>>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...