Różdżka do magicznych rytuałów

Różdżka, obok sztyletu, kielicha i pentaklu, jest jednym z magicznych narzędzi używanych w rytuałach. Tradycje pogańskie łączą różdżkę z żywiołem powietrza i intelektem, zaś sztylet z ogniem i energią falliczną. Według magów zainteresowanych Kabałą różdżka reprezentuje święty żywioł ognia. Symbolizuje wszystko, co aktywne i pozytywne. Pięknie pisze o niej Lon milo DuQuette w swoich „Wyznaniach maga”:

Jest to magiczne narzędzie symbolizujące Acilut (czyli świat archetypowy, najwyższy z czterech światów kabalistycznych), odpowiada jej litera J (Jod) w Wielkim Imieniu Jod He Waw He. Reprezentuje ona fundamentalną i najczystszą esencję ludzkiej duszy – siłę życiową. W ciele fizycznym odpowiada jej rdzeń kręgowy i umiejscowione wzdłuż niego czakry. (…) To niezachwiana Wola Boga, która w ostatecznym rozrachunku musi stać się równoważna z Wolą Maga.

Lon podaje też kilka przedmiotów, których zdarzyło mu się użyć poza domem jako magicznej różdżki. Pokazuje to, jak kreatywnym i pełnym poczucia humoru jest magiem :) Oto jego pomysły na zaimprowizowaną różdżkę:

  • pałeczka do mieszania drinków;
  • drewniany patyczek do mieszania kawy;
  • ołówek lub pióro;
  • pałeczka do jedzenia azjatyckich dań (osobiście uważam, że to bardzo elegancki pomysł!);
  • a nawet – szczoteczka do zębów.

Jeśli potrzebujesz różdżki do rytuałów magicznych, początkowo może być nią dowolny długi i cienki przedmiot, jak patyk czy laska. Możesz zrobić własną różdżkę z kawałka drewna, odrzeć ją z kory, wygładzić i inicjować. Możesz ją pomalować według wskazówek z „Magiji ceremonialnej” Michaela Donalda Kraiga.

Jeśli nie masz potrzeby samodzielnego wykonywania różdżki z drewna, możesz zakupić gotową różdżkę. Do Ciebie należy wybór, czy chciałbyś, by była wykonana z drewna czy może w całości z kamienia szlachetnego – w CzaroMarowej ofercie znajdziesz oba ich rodzaje:

rozdzki_dlamnie

ZOBACZ: RÓŻDŻKI DO MAGICZNYCH RYTUAŁÓW >>

Każda różdżka wzmocniona jest kryształem górskim, z jednej strony kulą, z drugiej oszlifowanym kryształem, który skupia i nakierowuje energię. Z różdżek z kamieni szlachetnych bywają dostępne te wykonane na bazie kwarcu różowego, kryształu górskiego, ametystu, tygrysiego oka czy pięknego labradorytu. Wszystkie wspaniale się prezentują i same z siebie promieniują energią poszczególnych kryształów, (z powodzeniem mogą być stosowane w litoterapii).

Więc jeśli marzysz o różdżce magicznej, sprawdź, czy nie czeka na Ciebie w CzaryMary.pl :)

na blogaska

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...