Ołtarz dziękczynny na sabat Lammas

Święto Lammas, które obchodzimy na początku sierpnia, to tradycyjnie czas dziękczynienia za nasze błogosławieństwa i wyrażania wdzięczności ludziom oraz siłom pomagającym nam na naszej drodze. Doskonałym do tego miejscem może być ołtarz dziękczynny, który dodatkowo stworzy piękną, świąteczną dekorację Twojego domu.

blog02Jak przygotować ołtarz dziękczynny? Wybierz mały stolik, który będzie Ci za niego służył. U mnie jest to po prostu nastawka z komputerowego stolika, ale równie dobrze możesz na swój ołtarz przeznaczyć część parapetu czy zawieszoną na ścianie półkę. Nakryj miejsce, które wybrałeś na ołtarz obrusem lub serwetą. Wybierz złote nakrycie, jeśli ma reprezentować sukces i wdzięczność, czerwone, jeśli ma być symbolem energii i poświęcenia. Może być to obrus w uniwersalnym, białym kolorze lub w dowolnym innym, jaki uznasz za stosowny.

Stań teraz przed pustym ołtarzem i zastanów się chwilę nad wysiłkiem i energią wydatkowanymi przez całe lato. Pomyśl, co dzięki temu zyskałeś. Na pewno znajdziesz choć drobne sukcesy, za które możesz być wdzięczny!

Zrób w myślach listę swoich błogosławieństw. Nie pomiń w niej również ludzi i mocy, które pomogły Ci je otrzymać i zachować.

blog01Następnie poszukaj w domu przedmiotów, które mogłyby reprezentować poszczególne elementy z Twojej listy wdzięczności. Mogą to być zdjęcia tych wyjątkowych dla Ciebie osób. Jeśli dostałeś pracę czy podwyżkę, połóż na ołtarzu monetę lub banknot, a przy nich wizytówkę lub symbol Twojego miejsca pracy.

Zbierz tyle rzeczy, ile chcesz, i poustawiaj je na ołtarzu. Najważniejsze, byś ozdobił ołtarz rzeczami, które są bliskie Twojemu sercu.

Potrzebujesz jeszcze czegoś, co będzie symbolem Twojego poczucia wdzięczności wobec osób i sił, które pomogły osiągnąć Ci sukcesy. Znakomitym wyborem będą świeże, sezonowe owoce i warzywa. Potrzymaj swoje dary przez chwilę w rękach, prześlij im energię Twoich najszczerszych uczuć wdzięczności i błogosławieństwa i złóż je jako ofiarę na ołtarzu. Twój ołtarz jest gotowy.

lammas_celebration1Co jakiś czas, na przykład raz na tydzień, do końca sierpnia, wykonuj na nim prosty rytuał. Przykładowo: zapalaj świeczkę i chwilę medytuj przed ołtarzem lup po prostu co jakiś czas przystawaj przy nim i składaj krótkie podziękowania. Utrzymuj swój ołtarz w czystości, ścieraj z niego kurz i nie bałagań a nim. Usuwaj spośród darów jedzenie, które już traci świeżość.

Jeśli pragniesz czegoś bardziej złożonego, skorzystaj z modlitw i inwokacji przygotowanych specjalnie na sabat Lammas lub też ułóż dłuższy, własny tekst. Modlitwa i dziękczynienie wyrażone własnymi słowami będą najszczerszymi i najprawdziwszym rytuałem.

Pamiętaj, że wdzięczność ma ogromną moc!

Okazywanie wdzięczności za całe dobro, które nas spotyka w życiu sprawia, że przyciągamy go do siebie jeszcze więcej.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (7 głosów, średnia: 4,71 z 5)
Loading...