Podążać ścieżką Maga, czyli o co chodzi w magii?

„Pan Gąsienica i Alicja przez kilka minut przypatrywali się sobie w zupełnym milczeniu. W końcu pan Gąsienica wyjął z ust fajkę i odezwał się słabym, sennym głosem:
„Kim JESTEŚ?” – zapytał Pan Gąsienica.
Nie był to zbyt zachęcający początek rozmowy. Alicja odpowiedziała nieśmiało: „Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Wiem, kim BYŁAM dziś rano, ale od tego czasu musiałam się kilka razy zmienić”.

– L. Carroll, Alicja w Krainie Czarów

Aby zostać magiem, nie musisz być osobistym uczniem adepta, ani należeć do jakiegokolwiek zakonu lub stowarzyszenia magicznego. Jesteś i zawsze będziesz swoim własnym wszechświatem.

Bez względu na to, w jakiej sytuacji się znajdziesz, kiedy już zdasz sobie sprawę z tego, że jesteś magiem, nie będziesz w stanie usunąć magiji z żadnego aspektu swojego istnienia. Twoje źródło utrzymania przestanie być zwykłą pracą, a stanie się pracą magiczną. Bliskie osoby zaczniesz postrzegać jako istoty magiczne. Twoje pasje staną się magiją, podobnie jak twoje życie miłosne. Magiją staną się również twoje preferencje, obawy, marzenia, ambicje, a nawet twoje wady i słabości. Wszystko to będzie magiją, ponieważ nawet na chwilę nie przestaniesz być magiem.

W magiji nie chodzi o to, żeby przeprowadzać operacje magiczne. Celem magiji jest bycie magiem. Jedyną rzeczą, jaką rzeczywiście możesz zmieniać za pomocą swojej magiji, jesteś ty sam. Twoją świątynią, warsztatem i twoim wszechświatem są twoje własne ciało, mózg i twoja własna dusza.

Mag swojego życia

Magija jest procesem – odbywaną krok po kroku podróżą mającą na celu samodzielne i dobrowolne rozwijanie własnej osobowości.

Twoja przygoda z magiją zacznie się wtedy, gdy zrozumiesz, że nie żyjesz w sposób świadomy. Pewnego dnia wszyscy ludzie zdadzą sobie z tego sprawę. Magowie różnią się jednak od swoich pogrążonych w nieświadomości sąsiadów tym, że są skłonni zainicjować proces przebudzenia. Wszystkie prawdziwe inicjacje są samoinicjacjami. Twoim „podaniem o przyjęcie do zrzeszenia” jest szczery kontakt z samym sobą, a „wpisowym” – twoja chęć i zdolność do otworzenia się na chwilę obecną.

Zatem z namaszczeniem i w pełni intencjonalnie pozwól sobie wyjść ze stanu sennego zamroczenia i oznajmij bogom: „Budzę się teraz! Niechaj rozpocznie się moja podróż!”.

Bez względu na to, w jakim jesteś wieku, jakie doświadczenia masz za sobą i jak wygląda twoja obecna sytuacja życiowa, aby zainicjować ten proces przebudzenia, musisz sobie zadać pytanie: „Kim jestem?”.

A więc… kim jesteś?

W jutrzejszym artykule  przeczytasz o niezwykle mocnym rytuale inicjacyjnym, który pomoże ci odpowiedzieć na to pytanie: „KIM JESTEM”, a tym samym znaleźć się w zacnym gronie przebudzonych magów.

9788364645105,1Inspiracją do napisania powyższego artykułu stała się niezwykła książka „Wyznania maga”, którą znajdziesz TUTAJ >>,  autorstwa Lon Milo DuQuette – amerykańskiego pisarza, wykładowcy i okultysty; jednego z najpopularniejszych autorów książek o zachodniej tradycji ezoterycznej, łączącego błyskotliwą inteligencję z dużym poczuciem humoru; wybitnego znawce tarota, magii enochiańskiej, kabały i thelemy Aleistera Crowleya.

Z książki dowiesz się, w jaki sposób ze sztuki magicznej uczynić  integralny element swojego życia. Nauczysz się również interpretować wszystkie pozornie przyziemne i niemagiczne wydarzenia napotykane w codziennym życiu jako magiczne przygody, rozpoznając w ten sposób ich prawdziwą naturę.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...