Świetna książka z 365 rozkładami Tarota

Prawdziwą przyjemność sprawiła mi najnowsza książka o Tarocie, a właściwie – o rozkładach kart Tarota. Książka nosi nazwę „365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki”. Jej autorką jest Sasha Graham, którą być może znasz dzięki jej wcześniejszej książce, „Tarot. Odkryj przyszłość z kart Tarota”; (przedstawiła w tej wcześniejszej swoje bardzo oryginalne podejście do interpretacji kart Tarota, czasami zaskakujące i przebojowe, ale przez dające nowe spojrzenie i rozwijające głębsze zrozumienie u odbiorcy!).

W nowej książce „365 rozkładów Tarota” Sasha prezentuje rozkłady Tarota również w bardzo oryginalny sposób. Za chwilę opiszę Ci sposób, w jaki przedstawione są w niej rozkłady, ale zacznę od pokazania samej książki.

W porównaniu do książki „Praktyczny kurs Tarota” (jeśli ją posiadasz, poniżej jest ich wspólne zdjęcie), „365 rozkładów Tarota” jest większa i rozmiarem, i objętością:

dwie ksiazki

W środku „365 rozkładów Tarota” nie znajdziesz samych oszczędnych, „suchych” opisów rozkładów czy też w drugą stronę, przesadnie rozbudowanych przykładowych interpretacji. Absolutnie nie ma tu mowy o nudzie! Ta książka jest kreatywna, ciekawa i inspirująca do własnej praktyki.

365 różnych rozkładów Tarota przypisanych zostało do kolejnych dni roku kalendarzowego. Zwykle rozkład łączy się z jakimś historycznym wydarzeniem z przeszłości, premierą słynnego filmu, urodzinami znanej osoby, ze zmianą pory roku czy ważnymi świętami. Od tego też rozkład bierze swoją nazwę (na zdjęciu poniżej oznacza ją cyfra 1), a autorka objaśnia, co się wydarzyło lub ma miejsce tego dnia (cyfra 2). W miejscu oznaczonym cyfrą 3 zapisane zostały ciekawostki związane z tym tematem.

Kolejny akapit, oznaczony cyfrą 4, to streszczenie rozkładu – opis tego, na czym się on opiera i przedstawienie jego esencji. Następnie zamieszczony jest opis rozkładu kart (cyfra 5), jak rozkładać karty wraz z opisem poszczególnych pozycji, a na samym dole (cyfra 6) przedstawiony jest sposób ułożenia kart.

zdjecie_z_opisem

Na marginesie, w miejscu oznaczonym cyfrą 7, znajduje się zdjęcie jednej z 78 kart talii „Tarota Uniwersalnego” oraz zwięzły opis znaczenia karty. Karta i jej opis zawsze jest powiązana z tematyką danego rozkładu, tak więc przy okazji robienia codziennego rozkładu od razu poznajemy dodatkowe znaczenia kart Tarota.

Książka zachęca do wykonywania rozkładów przypisanych do aktualnego dnia, dlatego też przykładowe zdjęcia pokazuje 3 oraz 4 lipca :) Oczywiście, jeśli masz tego dnia potrzebę wykonania innego rozkładu, czy na poszukiwanie pracy czy związanego z miłością lub jakiegokolwiek innego, wystarczy, że sprawdzisz indeks na końcu książki. Wszystkie rozkłady zostały w nim pogrupowane tematycznie, więc tylko zdecyduj, czy interesuje Cię pytanie związane z domem i rodziną, duchowością, zdrowiem, finansami, sprawami prawnymi, miłością czy z zakresu ezoteryki i rozwoju duchowego (i jeszcze kilku innych dziedzin).

Jeśli pracujesz z kartami Tarota, nawet jeśli jest Ci ciężko zmobilizować się do częstej praktyki, to idealna książka dla Ciebie. Dla początkujących będzie również wspaniałą inspiracją, tylko w tym przypadku niech sięgną też po podręcznik omawiający bardziej szczegółowo znaczenia poszczególnych kart, jak wspomniany wcześniej „Praktyczny kurs Tarota”.

rozkladChociaż omawiałam przykładowy rozkład z dnia 3 lipca, wracam teraz do interpretacji swojego rozkładu, jeszcze na dzień dzisiejszy :) Według słów Sashy Graham 2 lipca jest środkiem roku, do końca roku zostało 182 dni i tyle samo jest za nami, i ten rozkład nosi nazwę „Półmetek” – podsumowuje ostatnie 6 miesięcy i pozwala zaplanować kolejne sześć.

„Półmetek w Małych Arkanach wypada na piątej karcie. Wszystkie piątki w Tarocie oznaczają wyzwanie, smutek, stratę i dramat. Piątką na Drzewie Życia jest Geburah (Sąd), która wstrząsa stabilnością poprzedniej czwórki. Gdy odczuwasz smutek, niech piątki Tarota przypomną Ci, że wyzwania popychają nas do przodu, inicjują rozwój i definiują to, kim jesteśmy”.

Ciekawe, prawda? :) Serdecznie polecam ten tytuł!

Książkę Sashy Graham „365 rozkładów Tarota. Podręcznik do codziennej praktyki” znajdziesz TUTAJ >>” 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 4,33 z 5)
Loading...