Nag Champa – duchowy zapach Indii

Kadzidło Nag Champa  jest prawdopodobnie najbardziej popularnym, ręcznie walcowanym kadzidłem, znanym na całym świecie! Jego unikalny zapach pochodzi przede wszystkim z jasnego i odurzającego zapachem kwiatu drzewa champaca (Magnolia), Halmaddi (półpłynna żywica zaczerpnięta z drzewa Ailanthus malabarica, która daje charakterystyczny szary kolor i wilgotną teksturę), drzewa sandałowego oraz innych składników tj. cynamon, francuska lawenda, czarny pieprz i in. w zależności od producenta.

Kwiat drzewa Champa jest uważany za świętą roślinę uprawną w Indiach, Wietnamie  i niektórych częściach Chin i Indii. W Indiach to piękne zielone drzewo jest czczone i często sadzone na terenach świątyń hinduistycznych lub w aszramach. Poświęcone dla hinduskiego boga Wisznu jest tradycyjnie spalane podczas ceremonii i medytacji.

Charakterystyczny zapach kadzideł Nag Champa został skomponowany w starych klasztorach buddyjskich i hinduistycznych w Indiach i Nepalu. Mnisi trzymają w tajemnicy oryginalny skład kadzideł.

Dzięki ludziom Zachodu pielgrzymującym do Indii w poszukiwaniu duchowego oświecenia ich zapach rozprzestrzenił się po całym świecie. Do dziś używa się go podczas medytacji.

Wierzy się, że ​​zapach Nag Champa zwiększa moc medytacji i tworzy świętą atmosferę. Używany w modlitwach porannych, podczas ceremonii religijnych i wydarzeń specjalnych, jak również dodawany jest do kąpieli i masażu ciała. Jego charakterystyczny zapach  możemy znaleźć w powszechnie dostępnych olejkach, balsamach do ciała, świecach, sprayach i mydłach.

Kadzidło Nag Champa stało się popularne we współczesnej kulturze Zachodu w latach 60-tych i 70-tych, kiedy to było palone podczas występów Boba Dylana, The Grateful Dead i wielu innych artystów.. Jego zapach stał się ważną częścią pięknych przeżyć i wspomnień z koncertów dla milionów fanów muzyki.

Współcześnie używa się biurach i domach dla oczyszczania powietrza i stworzenia orientalnego nastroju. Spalanie kadzidła Nag Champa otwiera na głębsze doświadczenia duchowe oraz pogłębia medytację. Jego ciepły zapach bardzo długo utrzymuje się w pomieszczeniu, wypełniając je pozytywną energią.

W magii, dym tego kadzidła służy do uświęcania i oczyszczania powierzchni z negatywnych energii, oczyszczania narzędzi rytualnych, woreczków Mojo.

Zapraszamy do naszej Magicznej CzaroMarowej Galerii, w której znajdziesz duży wybór oryginalnych kadzideł na bazie Nag Champa. Obejrzyj je TUTAj >>

PU_INC112,2A oto najbardziej popularne kadzidła, pochodzące prosto z aszramu Sai Baby. Ich ciepły, charakterystyczny zapach jest niepowtarzalny,  gorąco je polecamy :)

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (Brak ocen)
Loading...