Zielony Dobrobyt – zaklęcie na przesilenie letnie

Przesilenie letnie to odpowiedni moment, aby pracować nad dobrobytem, uzyskując energię obfitości i wzrostu, która znajduje się wszędzie wokół. Abyś mógł wcześniej przygotować się do wykonania rytuału, już dziś przedstawiamy Ci treść zaklęcia zwanego „Zielony Dobrobyt”.

Najlepszy czas do jego odprawienia to samo południe, a miejsce – na dworze, pod jasno świecącym słońcem, ale jeśli nie masz takiej możliwości, to można to zrobić także o innej porze i w zamkniętym pomieszczeniu. Do wykonania zaklęcia „Zielony Dobrobyt” potrzebne są:

Fehu

Runa Fehu

1. Wyryj na świecy runiczny symbol runy Fehu. Możesz również na świecy narysować symbol solarny, krzyż równoramienny czy krzyż solarny (to symbole ruchu Słońca oznaczone przez dwa przesilenia), spiralę (spirala jest symbolem drogi Słońca w ciągu całego roku), koło albo jakiekolwiek inne symbole przesilenia letniego, które są Ci bliskie.

2. Ustaw świecę na środku żaroodpornego naczynia, przyklejając ją za pomocą świeżo roztopionego wosku. Starannie rozłóż zioła wokół krawędzi naczynia.

3. Zapal świecę i wypowiedz następujące słowa:

blog014. Posyp zioła odrobiną soli i powiedz:

blog025. Spryskaj zioła odrobiną wody i wypowiedz słowa:

blog036. Teraz zapal szałwię albo kadzidło i okadź nią/nimi zioła, mówiąc:

blog047. Weź w dłonie trochę z każdego zioła i potrzymaj je w ręku. Poczuj ich energię wibrującą między palcami i zmiażdż je delikatnie, tak aby ich aromat wzniósł się w kierunku letniego Słońca. Potem wypowiedz następujące zaklęcie:

blog058. Umieść zioła, które trzymasz, w pustej miseczce lub piramidce ceramicznej i postaw je na ołtarzu w pełnym Słońcu. Pozwól świecy wypalić się do końca.

Więcej rytuałów na czas przesilenia letniego znajdziesz w książce Deborah Blake: Litha, którą zamówisz TUTAJ >>

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (15 głosów, średnia: 4,27 z 5)
Loading...