Łapacz Snów – dar Wielkiego Ducha

Łapacz Snów jest amuletem czuwającym nad dobrym snem. Jedna z legend Indian Lakota mówi, że…

Dawno temu, kiedy świat był jeszcze dzieckiem, stary przywódca duchowy Lakotów na wysokiej górze miał sen. W jego wizji, Iktomi, wielki oszust i poszukiwaczem mądrości, ukazał się w formie pająka. Iktomi przemówił do niego w języku świętym. Jak mówił, Iktomi Pająk podniósł Starszego wierzby hoop, który miał pióra, końskie włosie, koraliki i ofiary na nim, i zaczął się kręcić w internecie. Mówił do starszego o cyklach życia, jak zaczniemy nasze życie jak dzieci, przez dzieciństwo przejść się do dorosłości. Na koniec idziemy do starości, gdzie musimy być pod opieką jako niemowlęta, zakończenia cyklu.

Ale… – powiedział Iktomi, nadal tkając swoją sieć – … w każdym momencie życia, człowiek spotyka potężne siły dobra i zła. Jeśli słucha dobrych sił, działających w harmonii z Prawami Natury, kierują go one w dobrym kierunku. Jeśli zaś słucha złych sił, kierują go one w złym kierunku i mogą skrzywdzić.
Gdy Iktomi skończył, przekazał starcowi utkaną sieć i powiedział:
– Oto idealny okrąg z otworem w środku. Korzystaj z tego, aby pomagać ludziom osiągać ich cele poprzez właściwe wykorzystanie swoich pomysłów, marzeń i wizji. Jeśli zawierzysz mądrości Wielkiego Ducha, ten oto łapacz będzie Cię chronić: złe energie zostaną uwięzione w sieci, a przez otwór wpłyną do Twojej rzeczywistości jedynie te dobre i szlachetne. Mądry starzec przekazał swoją wizję ludziom ze swojego plemienia.

Po dziś dzień ludzie wieszają łapacze snów nad swymi łóżkami, by dopuszczały do nich dobre sny, spływające do nich po zwisających piórach. Negatywne sny złapane w sieć wygasają, kiedy tylko oświetlają je pierwsze promienie słońca.

Łapacz snów

Łapacz snów, jak wszystkie magiczne przedmioty, najlepiej będzie nam służył jeśli sami go sobie zrobimy. Sposób jego wykonania jest bardzo prosty:

1. Weź odpowiedniej długości gałązkę wierzbową uprzednio namoczonej w wodzie, długości 20-30 cm.

2. Ostrożnie ją wygnij formując okrąg, końce załóż na siebie i zwiąż uprzednio przygotowanym ponad 1-metrowym sznurkiem. Rób to ostrożnie, aby gałąź nie połamała się. Nie przejmuj się, jeśli nie wyjdzie ci idealne koło – łapacze snów miewają różne kształty :)

3. Tworzenie pajęczyny:
– chwyć nitkę i przepleć ją dookoła gałęzi, a następnie pod spodem utworzonej pętelki,
– dociśnij wiązanie w niedalekiej odległości od miejsca, w którym związałeś obydwa końce gałęzi.
– kontynuuj robienie „szwów” dookoła koła co około 2-3 cm.Jak już dojdziesz do punktu w którym łączą się dwa końce gałęzi zacznij robić pętelki na nitce.
– rób takie same „szwy” jakie robiłeś dookoła gałęzi, ale tym razem rób je na środku każdego „segmentu” z nitki.
– przy trzecim okrążeniu wpleć w sieć koralik, który ma symbolizować pająka.
– wyplatanie sieci zakończ supełkiem.
– do końca wiszącej nitki (która ci pozostała po zrobieniu ostatniego wiązania) przywiąż piórko, po którym będą spływały na ciebie dobre sny. Obręcz możesz dodatkowo ozdobić kolejnymi piórami i koralikami.
Czy wiesz, że surowce których użyto do wykonania Łapacza Snów mają swoje istotne znaczenie ?

– koraliki: spełniają sny
– pióra: spełniają sny i symbolizują oddech lub powietrze
– róg jelenia: daje powodzenie w łowach
– kawałek modrzewia lub szałwii: daję zdrowie
– futerko: zapewnia wygodę i ciepło
– koński włos: daje wytrzymałość
– turkus: sprowadza siłę
– kryształ górski: daje moc
– pazury: zapewniają ochronę.

Na rynku można znaleźć gotowe, piękne łapacze snów, które możesz obejrzeć TUTAJ >>

Te oryginalne magiczne akcesoria, zawieszone w sypialni nad głową śpiącego, sprowadzą na niego spokojne, piękne i inspirujące sny.

 

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...