Konwalia – kwiat przyciągający szczęście

Jeśli zapytać, jaki kwiat najbardziej kojarzy nam się z majem, większość z nas od razu odpowie: konwalia! Pięknie pachnąca konwalia jest szczęśliwym kwiatem dla osób urodzonych w maju. Z książki „Jak przyciągnąć szczęście?” Richarda Webstera dowiedziałam się, że konwalia ogólnie przyciąga szczęście i potrafi rozweselić nawet najsmutniejszą osobę. Coś jest szczególnego w tym delikatnym, pięknie pachnącym kwiatku.

lillyW Irlandii mówi się, że konwalie to maleńkie drabiny. Biegają po nich wróżki i dzwonią dzwoneczkami. Inne nazwy konwalii to: lanuszka, lanka, Drabina Jakubowa, Drabina do Nieba, Majowa Lilia, Łzy Naszej Pani.

Umieszczenie bukietu konwalii w pokoju powoduje podwyższenie duchowej wibracji u przebywających w nim osób. Zapach konwalii w magii ma też poprawiać działanie pamięci i umysłu. Poniżej korespondencje magiczne za „Encyklopedią Magicznych Roślin” Scotta Cunninghama:

Rodzaj: męski
Planeta: Merkury
Element: Powietrze (albo Woda wg. „Świętych ziół polskich znachorek” Alli Chrzanowskiej)
Bóstwa: Apollo, Eskulap
Moce: moce mentalne, szczęście

Konwalia uważana jest przez fitoterapuetów za najskuteczniejsze zioło nasercowe. Ziele konwalii działa też słabo moczopędnie i uspokajająco.

Jednak NIE WOLNO stosować jej wewnętrznie bez konsultacji z lekarzem – konwalia jest trująca! Spożycie konwalii przez zwierzęta, czy przypadkowo przez dzieci, powoduje zatrucie. Jak się objawia? Tu podaję cytat z Wikipedii: Zatrucie objawia się u ludzi i zwierząt zaburzeniami w czynnościach przewodu pokarmowego (nudności, wymioty i biegunka), bólami i zawrotami głowy, ogólnym osłabieniem, zaburzeniem postrzegania barw (wszystko zdaje się żółte) oraz pracy serca. Dodam tu jeszcze, że nawet woda, w której stały konwalie, jest również trująca. 

Od roku 2014 konwalia nie jest już pod częściową ochroną, ale nie popadajmy z tego powodu w zbytnią euforię – pozwólmy jej rosnąć w naszych lasach. Przecież możemy konwalię wysadzać we własnych ogródkach, by cieszyć się jej pięknym wyglądem i cudownym zapachem oraz korzystać z jej właściwości przyciągających szczęście.

11215756_10153324461642277_6959538138170477689_n

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...