Oczyszczanie amuletów i talizmanów

Amulet bądź talizman po zakupie najlepiej jest oczyścić z wszelkich energetycznych zanieczyszczeń. Wyjątkiem są tu prezenty od ukochanej czy bliskiej nam osoby, kiedy świadomie pragniemy zachować energie, które dzielić chce z nami: pragnienie pomyślności, ochrony czy materialnego dowodu miłości i przywiązania. Weź jednak pod uwagę, że jeśli otrzymujesz w prezencie coś bardzo osobistego, przejmujesz to z wszelkimi energiami, również negatywnymi emocjami czy energiami chorobowymi – kieruj się w tym przypadku swoją rozwagą.

Drugim takim wyjątkiem, kiedy nie wykonujemy oczyszczania po zakupie, są amulety lub talizmany celowo zaprogramowane do określonego działania przez maga lub wiedźmę. W tym przypadku albo od razu otrzymujemy amulet wprost do naszych rąk, albo dociera do nas w ochronnym opakowaniu tak, że tylko mag i my mamy z tym przedmiotem kontakt energetyczny.

Przypuśćmy więc, że wybrałeś dla siebie wisior lub kamień i chciałbyś go oczyścić. Możesz to zrobić na kilka sposobów  – wybierz ten, który jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Sposoby oczyszczania amuletów i talizmanów

  • Oczyszczanie wodą – umieszczamy amulet pod strumieniem chłodnej, bieżącej wody w kranie – na około 1-3 minuty – i pozwalamy, aby woda opłukała go ze wszelkich energetycznych zanieczyszczeń. Jest to bardzo prosty i szybki sposób oczyszczania, pewnie najczęściej stosowany.

oczyszczam

  • Oczyszczanie wodą z solą – przygotuj naczynie z wodą, dodaj do niej trochę soli (morskiej lub kamiennej, wystarczy 1 łyżeczka na szklankę). Amulet zostaw w takiej wodzie na dłuższy czas. Jeśli masz taką możliwość, możesz dodać do wody garść suszonych ziół oczyszczających: lawendy, listków szałwii czy ostrożenia warzywnego. Zwróć uwagę, czy ten sposób nie zaszkodzi oczyszczanemu przez Ciebie amuletowi, przykładowo woda rozpuści różę pustyni.
  • Oczyszczanie solą – możesz umieścić talizman w soli. Sól ma silne właściwości oczyszczające, więc amulet nie musi znajdować się w niej długo, wystarczy kilka godzin.
  • Oczyszczanie ziemią – to sposób na oczyszczenie amuletu przez umieszczenie go na minimum jeden-dwa dni w ziemi. Osobiście nie oczyszczałabym amuletu w doniczce z rośliną. Po prostu byłoby mi jej żal, gdyby negatywne energie jej przez to zaszkodziły.
  • Oczyszczanie dymem białej szałwii lub w dymie kadzidła – rozpal szałwię lub kadzidło i na kilka minut umieść talizman w strumieniu dymu.
  • Oczyszczanie nad płomieniem świecy – przeciągnij kilkakrotnie swój amulet nad płomieniem świecy. Jeśli masz możliwość wyboru jej koloru, użyj świecy białej. Pamiętaj, by zachować ostrożność i absolutnie nie nagrzewaj amuletu w jednym miejscu, by go trwale nie uszkodzić lub nie zranić siebie.
  • Oczyszczanie dźwiękiem – donośny, czysty dźwięk dzwonka ma działanie oczyszczające (może zauważyłeś sam, że dzwony kościelne mają podobne działanie). Podobnie możemy posłużyć się dźwiękami mis i gongów – również nagranych na płycie CD – czy nagrań pieśni chórów gregoriańskich, chociaż dźwięk bardziej sprawdza się w oczyszczaniu większej przestrzeni niż małych amuletów i talizmanów.
  • Oczyszczanie energią Reiki – tu każdy, kto potrafi przekazywać uzdrawiającą energię Reiki, będzie wiedział, jak tego dokonać, dzięki wiedzy, którą wyniósł ze swoich zajęć w czasie seminarium.

blogAmulet czy talizman nie lubi być dotykany przez obcych

Obcym w tym przypadku jest każda osoba, która nie jest właścicielem amuletu. Zawsze warto zapytać, czy można obejrzeć czyjąś własność, nawet jeśli to własność dobrze Ci znanej osoby. Tak jak Ty nie życzysz sobie, by ktokolwiek dotykał Twojego magicznego przedmiotu, tak też sam nie rób tego innym.

Jeśli masz amulety, które mają chronić Twój dom, umieść je tak, by Twoim gościom nie wpadały w ręce. Jeżeli amulet ochronny w podróży trzymasz w bagażu, schowaj go tak, by kontrola nie miała możliwości jego dotknięcia.  Nosisz amulet w torebce – schowaj go w ochronnym woreczku.

Co, jeśli znajoma osoba z ogromnej ciekawości dotknie i obejrzy nasz amulet, który nosimy jako wisiorek lub bransoletkę? Po pierwsze, nie panikuj! :) Po drugie, po powrocie do domu po prostu oczyść swój amulet. Zwróć jednak uwagę na tę osobę, może (nawet nieświadomie) próbować podłączyć się do Twojej energii –  zadbaj o swoją ochronę energetyczną.

Jak często oczyszczać talizmany i amulety?

W trakcie użytkowania amuletu czy talizmanu należy go systematycznie oczyszczać. Raz na tydzień, dwa razy lub częściej – to zależy, z jakimi sytuacjami stykasz się na co dzień. Z pewnością częstszego oczyszczania wymagają kryształy, które działają jak odpromienniki, na przykład kryształ górski czy kwarc dymny, bo kumulują w sobie negatywne energie.

A więc jeśli musiałeś brać udział w nieprzyjemnej sytuacji, doświadczałeś dużego stresu, przebywałeś z osobą, która Ci źle życzy lub z wampirem energetycznym, najlepiej oczyść swój amulet, bo przejął to, co mogło zaszkodzić Tobie. Dzięki temu będzie mógł chronić Cię w pełni ponownie.

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (14 głosów, średnia: 4,64 z 5)
Loading...