„Ziemskie anioły” – recenzja książki

Dziś nasz recenzent opisuje swe doświadczenia z książką Doreen Virtue „Ziemskie anioły”. Zainteresowani? Zapraszam do przeczytania!

Ziemskie AniołyDoreen Virtue to osoba dość znana w „duchowych” kręgach, przede wszystkim ze swoich książek o aniołach, a także wielu talii kart. Osobiście, bardzo ją doceniam. Dlatego też nie mogłem doczekać się przeczytania kolejnej publikacji jej autorstwa, szczególnie że Doreen omawia w niej temat, którego wcześniej w znacznej mierze nie poruszała: temat asertywności.

Planowałem zakupić tę książkę już w oryginale (Assertiveness for Earth Angels), jednak bardzo ucieszyłem się, że w Polsce wydaje ją akurat Illuminatio. I rzeczywiście, jeśli chodzi o stronę techniczną – jest ona godna podziwu. Okładka jest zachwycająca (ponownie – znakomita robota grafika).

Jeśli chodzi o samą treść, to tym razem głównym motywem nie są anioły – książka jest raczej podręcznikiem do kontaktów z innymi. Tytuł Ziemskie Anioły może być trochę mylący. Doreen co prawda wielokrotnie wspomina tu o ludziach – Ziemskich Aniołach, jednak niezależnie od znaczenia tego terminu w innych jej książkach, tutaj możemy to zinterpretować inaczej.

Tytułowe Ziemskie Anioły to zatem po prostu osoby wrażliwe, pełne empatii i które mogą czasami doświadczać problemów w kontaktach towarzyskich. Doreen mówi, że są to ci, którzy mają specjalny cel bycia na Ziemi – tym celem jest przyniesienie na naszą planetę miłości, spokoju i zrozumienia. Jednak jak możemy wykonywać swoją misję, jeśli nosimy w sobie jakieś blokady albo niezdrowe wzorce z przeszłości?Anioły

Doreen w książce Ziemskie Anioły uczy nas więc asertywności, kochania innych, wyrażania siebie, harmonii w związkach oraz rozwinięcia wewnętrznej świadomości i odwagi. Czytamy o tym, jak cieszyć się życiem, zamiast tkwić w niezdrowych związkach. Mamy też całą, wyczerpującą „encyklopedię” toksycznych zachowań – takich jak narzekanie, wścibstwo czy kontrolowanie – oraz wskazówki, jak sobie z nimi radzić (lista warta uwagi!). Książka uczy też stawania zdrowych granic czy pozbywania się poczucia winy, które tak często pojawia się u ludzi.

Ostatecznie, publikacja ta jest przeznaczona dla wszystkich. Jeśli czyjś cel życiowy obejmuje nauczanie i pomaganie innym – książka ta zdecydowanie dużo mu pomoże. Takich osób uczy ona o tym, jak spełniać swoją misję, aby rzeczywiście spełnić ją jak najlepiej. Bo jeśli próbujemy zadowolić wszystkich, bierzemy na swoje barki za dużo zadań albo nie potrafimy odmawiać – tak naprawdę nikomu nie wyjdzie to na dobre.

Publikacja „Ziemskie Anioły” jest szczególnie przydatna dla kogoś, kto ma problem z odnalezieniem w sobie osobistej siły, prowadzeniem satysfakcjonującego życia oraz z przebywaniem wśród innych. Jak uczy nas Doreen, kluczem w takim wypadku nie jest ani odcinanie się od świata, ani bycie agresywnym czy pasywno – agresywnym (co bardzo często zdarza się w naszym środowisku). Wtedy przydają się raczej lekcje i wskazówki, które możemy znaleźć w tej książce.

Książkę Ziemskie Anioły oceniam bardzo wysoko. Doreen ma bardzo pozytywny sposób przekazywania swojej wiedzy. Książka już po pierwszym przejrzeniu robi cudownie pozytywne wrażenie. I w rzeczy samej, czyta się świetnie. Styl pisania jest lekki, bezpośredni, uświadamiający. Doreen nie zachęca jedynie do „pozytywnego myślenia”, ani nie powtarza pustych frazesów. Zachęca nas do aktywnego działania i podejmowania kroków, które zmieniają nasze życie.

W naszym społeczeństwie, które jest pełne toksycznych ludzi o negatywnej energii, ważne jest aby szerzyć jak najwięcej miłości i zdrowych zachowań. To właśnie robi ta książka. Zdecydowanie ją polecam, przede wszystkim lubiącym publikacje tej autorki albo potrzebującym wsparcia w dziedzinie asertywności i kontroli nad własnym życiem. Jest to książka warta przeczytania!

Książkę Ziemskie Anioły można kupić tutaj:

Ziemskie anioły

1 Gwiazdka (nie podoba mi się)2 Gwiazdki (słabe)3 Gwiazdki (średnie)4 Gwiazdki (całkiem fajne)5 Gwiazdek (super!) (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...